Deklaracja dostępności
O mieście

Miasto Limanowa wysoko w rankingu Programu „Czyste Powietrze”

Plakat informujący o rankingu Programu "Czyste Powietrze"

Miasto Limanowa zajęło 43 miejsce w skali kraju w rankingu Programu „Czyste Powietrze”. Najnowsze dane rankingu za III kwartał br. obejmują efekty działań 2477 gmin z terenu całej Polski w zakresie liczby składanych wniosków na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w Programie „Czyste Powietrze”.

Uzyskane wysokie 43 miejsce Miasta Limanowa to dowód, że coraz więcej mieszkańców podejmuje działania w zakresie wymiany starych nieefektywnych źródło ogrzewania na nowe -niskoemisyjne.

Pełne wyniki rankingu sprawdzić można przez wyszukiwarkę dostępną na stronie polskialarmsmogowy.pl/ranking oraz czystepowietrze.gov.pl.

Plakat obrazujący wyniki rankingu w odnisieniu do Miasta Limanowa

Organizatorem rankingu Programu „Czyste Powietrze” zorganizował Polski Alarm Smogowy (PAS) wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Mieszkańcom miasta przypominamy, że w ramach porozumienia z WFOŚiGW w Urzędzie Miasta funkcjonuje Punkt Informacyjny Programu „Czyste Powietrze, gdzie można złożyć wniosek w ramach Programu.  Na miejscu ekodoradca udziela też wszelkich informacji dot. Programu i pomaga w wypełnieniu wniosku.

Punkt informacyjny czynny jest codziennie w godzinach pracy Urzędu Miasta Limanowa, a składanie wniosków najlepiej wcześniej uzgodnić telefonicznie pod nr. 18 337 20 54 wew.164.

Wykaz  dokumentów niezbędnych  do złożenia wniosku dostępny jest pod linkiem  https://miastolimanowa.pl/2021/01/bezplatne-uslugi-w-ramach-programu-life-ip-malopolska/

oraz na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Limanowa przy ul. Jana Pawła II 9.

 

Wróć do góry