Deklaracja dostępności
Kultura

LDK zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową

Limanowski Dom Kultury zaprasza  dzieci z mieszkające na terenie miasta i gminy Limanowa w wieku od 7 do 15 lat, do udziału w II edycji konkursu plastycznego „Świąteczna bombka bożonarodzeniowa”. Do wygrania bony na nagrody rzeczowe w kwocie do 300 złotych.

Konkurs na najpiękniejszą bombkę ma nie tylko ukazać piękno tradycji świąt Bożego Narodzenia, ale również zachęcić dzieci do twórczego myślenia, rozwijać ich kreatywność i umiejętności, a także promować talenty najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic.

Kształt bombki musi być okrągły i przestrzenny, a jej waga i rozmiary muszą pozwolić na powieszenie jej na choince. Technika wykonania przyjęta w tej edycji to malarstwo i rysunek. Materiał jest dowolny – nie dopuszcza się jedynie szkła, jako tworzywa bombki.

Prace można składać w Limanowskim Domu Kultury (ul. B. Czecha 4) od 15 do 24 listopada. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 1 grudnia na stronie internetowej www.ldk.limanowa.pl, a nagrody wręczone zostaną podczas Mikołajek w LDK – 5 grudnia, na scenie w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Prace oceniać będzie Komisja Artystyczna, w skład której wchodzić będzie m.in. Zofia Ślezak – instruktor plastyk w Limanowskim Domu Kultury oraz Jacek Dudek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, gdzie obronił dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego. Obecnie wykładowca na powyższej uczelni.

Limanowski Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do udziału w konkursie, życząc dobrej zabawy przy tworzeniu swoich prac.

Regulamin konkursu wraz Formularzem zgłoszeniowym TUTAJ

 

Wróć do góry