Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Kolejne spotkanie w cyklu podróżniczym już 26 listopada w Regionalnym Muzeum Ziemi Limanowskiej

Plakat informujący o spotkaniu w cyklu podróżniczym w MRZL

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu podróżniczym. Gościem spotkania będzie Bartłomiej Zobek, który opowie o tym jak wytyczył pierwszy znakowany szlak w ugandyjskich górach Kadam. Tak tym razem można się więc będzie przenieść w głąb Afryki.

Spotkanie pt. „Szlak jak malowany” odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 19.00  w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej.

Kilka słów:

–  o gościu:

Bartek Zobek – jestem doradcą podróżniczym i wspiera działania na rzecz zachowania bioróżnorodności, etycznej turystyki oraz ocalenia lasów deszczowych. Organizuje wydarzenia związane z podróżami, jogą, muzyką i autorskimi mantrami  oraz festiwal Jam w lesie. Pisze piosenki i reportaże podróżnicze. Odwiedził około 70 krajów.

W 2021 wyznaczył i oznakował pierwszy oficjalny szlak turystyczny w ugandyjskich górach Kadam.  Ma w planie wytyczyć kolejne szlaki.

Przedsmakiem spotkania będzie wizyta naszego gościa w Dzień dobry TVN oraz emisja reportażu o nim i jego podróżach już w najbliższą niedzielę 21 listopada.

– o Ugandzie:

Uganda – zwana jest perłą Afryki, leży na zachód od Kenii nad jeziorem Wiktorii, jest krajem gór i jezior. Najwyższy szczyt kraju to Szczyt Małgorzaty (5109 m n.p.m.). 43 mln ludzi żyje tu na powierzchni mniejszej niż Polska.Uganda jest państwem etnicznie zróżnicowanym, przeważają Gandowie, Hima i Soga, ale spotkać też można Gudźaratów, Chińczyków i Arabów. Z tego względu językami urzędowymi jest angielski i swahili, a w lugandyjskim mówi się wyłącznie lokalnie.

Bilety do nabycia wcześniej w kasie Muzeum oraz w dniu wydarzenia -12 zł/normalny ; 8zł/ulgowy.

Wróć do góry