Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wernisaż wystawy ,,Spójności i Sprzeczności’’w Miejskiej Galerii Sztuki

Plakat informujący o wernisażu

Jak znaleźć spójność w czymś co na pozór jest sprzeczne, odmienne? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w najbliższe czwartkowe popołudnie 28 października w limanowskiej bibliotece publicznej.

Miejska Galeria Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy pod tytułem ,,Spójności i Sprzeczności’’-grafika, ceramika Marzeny Bobrzeckiej dnia 28 października 2021 roku o godzinie 17:00. Wystawa nawiązuje do procesu tworzenia i łączenia różnych materiałów, co wzbudza u artysty skrajane uczucia stąd tytułowe ,,Spójności i Sprzeczności’’.

Marzena Bobrzecka urodzona w 1989 roku w Szczawnicy. Ukończyła Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu. Absolwentka Sztuki i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Kulturoznawstwa na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Autorka wystawy w swojej pracy artystycznej działa głównie w obszarze ceramiki i rzeźby oraz wzornictwa przemysłowego dla branży włókienniczej. Efekty swoich działań prezentuje podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Zainteresowania artystki to ceramika unikatowa jak i sztuka włókiennicza i jak sama mówi: ,,We właściwy dla siebie sposób łączę obie materie w jedną, uzyskując zdawałoby się przeciwstawne sobie tworzywa’’.
Marzena Bobrzecka od października 2018 roku realizuje program studiów doktoranckich na Międzywydziałowych Studiach Doktoranckich na ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Stypendystka: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2018), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020) i stypendium artystycznego Prezydenta Wrocławia (2020).
Wystawa potrwa do 21 listopada 2021 r.
Wstęp wolny!
Wróć do góry