Głosuj na projekty zrealizowane przez Miasto Limanowa w Plebiscycie Fundusze Europejskie są w Małopolsce

Plakat informujący o Plebiscycie

Najlepszy projekt realizowany z Funduszy Europejskich wybrany zostanie w Plebiscycie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Małopolskiego pn. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”. Zachęcamy do głosowania na projekty zrealizowane przez Miasto Limanowa, które znalazły się wśród zadań na które oddać można swój głos, a są nimi :

• Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Miasta Limanowa
  • Rewitalizacja Miasta Limanowa poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej na cele społeczne
  • Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Czecha w Limanowej dla potrzeb Domu Kultury z salą widowiskową

Głosy w Plebiscycie oddawać można na stronie www.plebiscyt.fundusze.malopolska.pl   –  do dnia 3 listopada br.!

Więcej o plebiscycie pod linkiem: https://www.rpo.malopolska.pl/wiadomosci/pokazmy-efekty-funduszy-europejskich-w-malopolsce

A oto opis zrealizowanych przez Miasto Limanowa projektów biorących udział w Plebiscycie:

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Miasta Limanowa

Budynki Urzędu Miasta w Limanowej, Miejskiego Przedszkola nr 1 i 2, Żłobka miejskiego, Zespołu Szkół Samorządowych nr 1, 2, 3 i 4 oraz Budynku Miejskiego przy ulicy Spacerowej nr 8, w którym mieści się m.in. Dzienny Dom Senior-WIGOR w Limanowej zostały poddane kompleksowej termomodernizacji. Dzięki dotacji z Unii Europejskiej możliwe było: przebudowanie w budynkach kotłowni, instalacji ciepłej wody użytkowej, instalacji centralnego ogrzewania, wymiana oświetlenia na energooszczędne oraz montaż instalacji fotowoltaicznych. Działania te wpłyną na efektywność energetyczną budynków. Poprzez redukcję zanieczyszczeń do atmosfery, poprawi się również jakość powietrza.

Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 2,67 mln zł
Wartość projektu: 4,56 mln zł
Tytuł projektu: Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Miasta Limanowa.

Zdjęcie z zadania dot. termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w mieście Limanowa

Rynek w Limanowej zachwyca!

Limanowski rynek, który przeszedł gruntowny remont najbardziej zachwyca dzieci, które bawią się w podświetlonej nowej fontannie. Sam rynek widocznie też się zazielenił. Znikły sporej wielkości drzewa, a zastąpiła je nowa roślinność – kwiaty, krzewy i niewielkie drzewka. Wymieniono też całą nawierzchnię płyty rynku. Pieszym nie grożą już potknięcia na dziurach w asfalcie. Jest również więcej ławek, multimedialna fontanna oraz ogólnodostępna stacja naprawy rowerów. Rynek jest estetyczny, nowoczesny, uzyskał reprezentacyjny charakter. Ponadto uporządkowano ok. 4 ha terenów zielonych na terenie gminy, które zostały podzielone na trzy funkcjonalne części: Park Miejski wraz z Dworem Marsów, teren wzdłuż potoku Jabłonieckiego oraz teren z istniejącym basenem i placem zabaw. Zwieńczeniem inwestycji była budowa dwupoziomowego parkingu przy ul. Ks. Łazarskiego, który pomieści 270 pojazdów.
Projekt w trakcie realizacji

Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 12 mln zł
Wartość projektu: 28 mln zł
Tytuł projektu: Rewitalizacja Miasta Limanowa poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej na cele społeczne

Zdjęcie rynku miasta Limanowa po rewitalizacji

Odnowiony Dom Kultury w Limanowej.

W ramach projektu przebudowano i rozbudowano salę widowiskową poprzez powiększenie widowni do 439 miejsc, powiększono scenę wraz z rozbudową zaplecza scenicznego. Rozbudowano foyer wraz z punktem szatniowo-kasowym i węzłem sanitarnym. Ponadto dostosowano obiekt dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonano również termomodernizację budynku i przebudowę elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Bryłę sali widowiskowej wyodrębniono wizualnie poprzez zastosowanie ażurowych elementów elewacji. Zaprojektowano nową strefę wejściową do budynku. W zakresie zagospodarowania działki przewidziano wykonanie utwardzenia terenu (dojścia i dojazdy).

Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 1,8 mln zł
Wartość projektu: 12,8 mln zł
Tytuł projektu: Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Czecha w Limanowej dla potrzeb Domu Kultury z salą widowiskową

Zdjęcie zmodernizowanej sali kinowej w LDK

Zachęcamy do głosowania na miejskie projekty!