Deklaracja dostępności
Kultura

Muzyczne Zaduszki w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

Plakat informujący o Muzycznych Zaduszkach w muzeum

Powraca seria koncertów „Jam na Marsie” w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej.  6 listopada o godz. 19.00 odbędzie się wyjątkowe muzyczne spotkanie czyli Muzyczne Zaduszki poświęcone pamięci Marcina Króla.

Zagrają znani i lubiani : Sebastian Atrament (voc/git) towarzyszyć mu będzie Marcin Koszyk (cajon) oraz Dirty Tongue. Zamiast biletów zorganizowana zostanie zbiórka na rzecz rodziny Marcina. Zbiórkę przeprowadzi Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „Ziemia Limanowska”.

Marcin Król był przyjacielem Muzeum i dobrym kolegą muzealników. Zawsze obecny ze swoim niesamowitym talentem aktorskim w rekonstrukcjach i jarmarkach historycznych organizowanych przez Muzeum, wcielając się w rozmaite role m.in. carskiego sołdata, młodego Antoniego Józefa Marsa, prezydenta Ignacego Mościckiego, hipisa przewodzącego strajkowi Solidarności (widowiskowo spałowanego przez milicjanta), czy austro-węgierskiego sanitariusza na polu bitwy pod Limanową. Pod koniec zeszłego roku użyczył głosu narratorowi i różnym postaciom w słuchowisku „Porwanie tajemniczej Księgi i niezwykła wyprawa Błędnego Ognika”. Swoją ostatnią rolę w życiu również zagrał dla Muzeum wcielając się w postać Opowiadacza/ Alter ego w filmie jednego aktora „(nie)zwykła Historia” – będącego otwarciem on-line w konwencji teatru telewizji (przed każdym nagraniem sceny Alter ego Marcin aby wcielić się w rolę surowego belfra powtarzał „pisz ośle!”, w taki sposób że wszyscy na planie chcieli chwytać za długopisy). Nie tak dawno wraz z muzealnikami omawiał plany historycznego teatru szekspirowskiego w parku miejskim.

Poprzez organizowaną inicjatywę Muzeum pragnie uczcić Jego pamięć i wspomnieć wspólne dzieła.

Wróć do góry