Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Malarska podróż do Florencji na ekranie kina Klaps

Plakat informujący o projekcji filmu dokumentalnego w kinie Klaps

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkich miłośników malarstwa i sztuki do obejrzenia pierwszego filmu dokumentalnego z cyklu „Art Beats. The Best of”- „Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu”. To o wiele więcej niż zwykły film dokumentalny o sztuce – to wielowymiarowa, multisensoryczna podróż do czasów włoskiego renesansu dzięki najpiękniejszym, reprezentatywnym dziełom sztuki tego okresu.

Po raz pierwszy w kinach na całym świecie zwiedzić można na ekranie wielki zabytek, jakim jest Florencja. Opowieść zaczyna się w miejscu, które symbolizuje przejście od średniowiecza do renesansu – w kaplicy Brancaccich kościoła Santa Maria del Carmine z freskami Masolina i Masaccia i dzieł młodych artystów (Donatello i Brunelleschi), którzy przyczynili się do tej wielkiej rewolucji, stymulowanej przez mecenat rodziny Medyceuszy, szczególnie Wawrzyńca Wspaniałego. Następnie wędrujemy przez najważniejsze budynki i pałace miasta: muzeum Bargello, Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio i Piazza della Signoria, Galeria Uffizi i galerii Accademia, podziwiamy arcydzieła Leonarda i Botticellego, by dotrzeć do monumentalnego Dawida Michała Anioła. Subtelną narrację filmu powierzono postaci historycznej, Wawrzyńcowi Wspaniałemu granemu przez Simona Merrellsa, który oprowadza nas po „swojej” Florencji przy akompaniamencie starannie dobranej muzyki.

Pokazy filmu odbędą się 21 października o godz. 12:00 i 18:00.

Bilety można nabyć w kasie kina oraz online: https://www.ldk.limanowa.pl/repertuar/art-beats-the-best-of-galeria-uffizi-we-florencji-podroz-w-glab-renesansu

Rezerwacja miejsc dla grup zorganizowanych pod nr tel.:  18 / 3371 603.

Plakat informujący o projekcji filmu dokumentalnego w kinie Klaps

Wróć do góry