Deklaracja dostępności
O mieście

Dąb symbolizujący działania dla ochrony środowiska i klimatu posadzono w Parku Miejskim

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci z ZSP nr 1 w Limanowej podczas sadzenia dębu w Parku Miejskim

1 października Ekodordca Urzędu Miasta Limanowa Ewa Mól zaprosiła dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego do Parku Miejskiego na niecodzienne wydarzenie. W ramach działań proekologicznych najmłodsi posadzili dąb będący symbolem podejmowanych działań na rzecz ochrony środowiska oraz klimatu.

W trakcie spotkania odbyła się krótka pogadanka na temat ochrony środowiska, do specjalnej kapsuły czasu trafiły rysunki wykonane przez dzieci na okoliczność wydarzenia. Aktywność maluchów nagrodzona została ekogażdzetami, a na zakończenie rozbrzmiało głośno hasło –„Limanowa jest EKO!”

Zdjęcie przedszkolaków sadzących dąb w Parku Miejskim
Na zdjęciu ekodoradca rozdaje gadżety najmłodszym
Zdjęcie przedszkolaków sadzących dąb w Parku Miejskim

Akcja sadzenia dębu była pokłosiem konferencji która odbyła się w dniu 30 września w Starostwie Powiatowym w Limanowej poświęconej wdrożeniu przez gminy powiatu limanowskiego Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii oraz Małopolskiego Programu Ochrony Powietrza. W konferencji z ramienia miasta udział wzięła Ekodoradca Urzędu Miasta Limanowa Ewa Mól, która na jej zakończenie otrzymała z rąk Limanowskiego Starosty dąb symbolizujący rozpoczęcie współpracy na linii Powiat- Miasto działań mających na celu przeciwdziałanie i łagodzenie zmian klimatu.

Zdjęcie przedstawia uczestników konferencji dot. Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii oraz Małopolskiego Programu Ochrony Powietrza (fot.: powiat limanowski)

Galeria

Wróć do góry