Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Akcja ,,Przerwa na czytanie” w ZSP nr w Limanowej

Zdjęcie z akcji pn. "Przerwa na czytanie" w ZSP nr 4 w Limanowej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej wziął udział w II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji ,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

W ramach przedsięwzięcia 20 października uczestnicy akcji czytali na przerwach książkę przyniesioną z domu lub wypożyczoną z biblioteki. Wynik szkoły to 346 czytających osób – wśród których byli uczniowie wszystkich klas, nauczyciele oraz dzieci uczęszczające do przedszkola. Najmłodszym uczniom, nie czytającym samodzielnie głośno czytali nauczyciele i starsi koledzy.

Uczestnicy akcji pn. "Przerwa na czytanie" w ZSP nr 4 w Limanowej

Akcja miała na celu oprócz pobicia rekordu, promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu. Akcja dała początek rozmowom na temat czytanej literatury i dała szansę wzajemnego poznania gustów czytelniczych. Jednocześnie mamy nadzieję, że zachęci uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Zdjęcie z akcji pn. "Przerwa na czytanie" w ZSP nr 4 w Limanowej

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

Zdjęcie z akcji pn. "Przerwa na czytanie" w ZSP nr 4 w Limanowej

Galeria

Wróć do góry