Wyjazd studyjny bibliotekarzy powiatu limanowskiego „Pociąg do bibliotek”

Wyjazd studyjny bibliotekarzy powiatu limanowskiego "Pociąg do bibliotek"

W piątkowy poranek bibliotekarze wyruszyli do Rabki Zdroju , a następnie do Skawiny aby podpatrzeć dobre praktyki w bibliotekach, które zlokalizowane są na  dworcach kolejowych. W obu tych miastach dworce kolejowe  przeszły gruntowne remonty i na dziś dzień pełnią nieco inne funkcje.

Wyjazd studyjny bibliotekarzy powiatu limanowskiego "Pociąg do bibliotek"

W ich budynkach mieszczą się bardzo klimatyczne biblioteki z bogatym księgozbiorem oraz ciekawą ofertą czytelniczą. Biblioteka  w Rabce Zdroju może pochwalić się Międzynarodowym Festiwalem Literatury Dziecięcej ,,Rabka Festival’’. Natomiast Biblioteka w Skawinie dla swoich czytelników organizuje między innymi gry mobilne. Była to bardzo ciekawa inspiracja dla bibliotekarzy z powiatu limanowskiego. Dziękujemy za  możliwość zwiedzenia bibliotek i miłą atmosferę.