Deklaracja dostępności
Kultura

Wyjątkowa premiera „Moralności Pani Dulskiej” w LDK – pamięci Marcina Króla

W niedzielę 26 września na scenie Limanowskiego Domu Kultury odbyła się  11 już premiera Teatru „Co się stało?”, który ponownie wziął na warsztat sztukę Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Tym razem spektakl miał wyjątkowe przesłanie – poświęcony został pamięci Marcina Króla – tragicznie zmarłego w tym roku kierownika teatru.

W spektaklu wzięli udział aktorzy, którzy pojawili się w premierze z 2013 roku, a odtwarzający wówczas rolę Zbyszka Marcin Król był nie tylko obecny duchem, ale sceny z jego udziałem z tamtejszej premiery, zostały wyświetlone na ekranie.

Podczas wydarzenia zbierane były datki na rzecz dzieci Marcina i dzięki wsparciu przyjaciół, rodziny i znajomych Marcina obecnych na premierze udało się zebrać 6867,00 zł.

Organizatorzy wydarzenia składają podziękowania Januszowi Michalikowi za reżyserię, opiekę nad aktorami i piękne słowo powiedziane na koniec spektaklu, aktorom: Kindze, Kubie, Agnieszce, Asi, Beacie, Oli, Zuzi, Anecie i Oli za ich brawurowe role, a także rodzinie i przyjaciołom Marcina oraz widowni za tak liczne przybycie i owacyjne reakcje po przedstawieniu.

Scenografię do spektaklu wykonali: Wiesława Frączek, Zofia Ślezak i Marian Florek, a za realizację techniczną odpowiedzialni byli Jerzy Dudek i Piotr Szubryt.

Spektakl „Moralność Pani Dulskiej” zostanie wystawiony ponownie 4 października na scenie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, w ramach „25. Jesiennego Przeglądu Teatralnego”.

 

(fot.: LDK)

Galeria

Wróć do góry