Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Uwaga – zostały ostatnie dwa tygodnie na dokonanie spisu w Narodowym Spisie Powszechnym

Plakat informujący o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności Mieszkań

Przypominamy Mieszkańcom Miasta o trwającym do końca miesiąca września Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Uwaga – spis jest obowiązkowy, a za odmowę uczestnictwa w tym badaniu grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

Spis Powszechny trwa tylko do końca września,  więc na spisanie się pozostały jeszcze tylko dwa tygodnie – 30 września 2021 r. to ostatni dzień, kiedy można wypełnić formularz spisowy. Nie warto czekać do ostatniej chwili.

Spisu można dokonać :

– za pomocą aplikacji spisowej dostępnej na stronie https://spis.gov.pl. Samospis przez Internet możliwy jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

– w Punkcie spisowym w Urzędzie Miasta Limanowa (w godzinach pracy Urzędu) tj. w poniedziałki od 7.30 do 17.00, od wtorku do czwartku od 7.30 do 15.30 oraz w piątki od 7.30 do 14.00.

– poprzez rachmistrzów spisowych, którzy kontaktują się telefonicznie dzwoniąc z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

 

Plakat informujący o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności Mieszkań

Od 13 do 30 września br. wydłużone zostały także godziny pracy Infolinii spisowej. Infolinia ta jest czynna od godz. 8.00 do godz. 20.00  – także w soboty i niedziele (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora). Dzwoniąc na infolinię spisową można nie tylko wypełnić obowiązek spisowy, ale również zweryfikować tożsamość rachmistrza. Dokonanie spisu przez telefon nie trwa długo – zajmuje tylko około 10 minut.

Plakat informujący o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności Mieszkań

Wszystkie dane uzyskiwane w badaniach statystycznych, w tym również w Spisie Powszechnym, są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Dzięki danym zebranym w spisie powszechnym możliwe będzie efektywne planowanie rozwoju Polski na poziomie centralnym i lokalnym.

 

Wróć do góry