Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Trójka limanowskich karateków ARS Limanowa – JONIEC Team weźmie udział w 34. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin

Zawodnicy ARS Limanowa- JONIEC Team wezmą udział w ME Karate Kyokushin

W dniach 24-25 września br. zawodnicy ARS Limanowa- JONIEC Team wezmą udział w 34. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które odbędą się w Świnoujściu. Przygotowania do zawodów trwały od dłuższego czasu, a od ponad miesiąca nabrały mocniejszego tempa.

Zawodnicy spędzali sporo czasu głównie w sali treningowej, ale nie tylko. W ramach przygotowań do mistrzostw, dzięki zaangażowaniu i operatywności sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) nasi karatecy odbywali treningi między innymi w plenerze.
Do bardziej meczących, ale zarazem ciekawych należały te, które odbywały się w formie prawie całodziennych wędrówek po tatrzańskich szlakach. Po powrocie z górskich szlaków i krótkim odpoczynku zawodnicy ARS Limanowa – JONIEC Team brali udział w sparingach z zawodnikami Tatrzańskiego Klubu Karate Kyokushin, które odbywały się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Spośród kilku pretendentów, do udziału w 34 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, została wytypowana trójka najlepszych na ten moment zawodników: Justyna Stach, Jakub Sowa i Wiktor Stochel.

Zawodnicy ARS Limanowa- JONIEC Team

Jak stwierdził trener wojowników – sensei Arkadiusz Sukiennik „na tą chwilę to najbardziej wszechstronni i najlepiej przygotowani do startu zawodnicy. Zarówno Justyna Stach jak i Jakub Sowa będą rywalizować w konkurencjach kata i kumite juniorów. Natomiast Wiktor Stochel wyłącznie w kata juniorów młodszych. Jeżeli tylko opanują tremę i stres i pokażą 100% tego, co potrafią to jestem pewien, że są w stanie sięgnąć po najwyższe trofea podczas tych mistrzostw.”

Z całej trójki najbardziej doświadczony jest Jakub Sowa, który w swoje karierze już dwukrotnie był srebrnym medalistą Mistrzostw Europy Karate Kyokushin – w 2016 i 2017 roku. Dla Justyny Stach i Wiktora Stochel to pierwszy start w zawodach takiej rangi. Trzymamy kciuki za trójkę limanowskich karateków i liczymy na ich dobrą postawę podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin.

Zawodnicy ARS Limanowa- JONIEC Team

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa dziękuje tym wszystkim, którzy wspierają w jakikolwiek sposób działalność klubu, szczególnie dobroczyńcom i sponsorom, bez których udział zawodników ARS Limanowa- JONIEC Team w ME nie byłby możliwy: Mieczysławowi Joniec – właścicielowi firmy JONIEC i Maciejowi Szkarłat – Prezesowi Zarządu PDM LIMDROG, Robertowi Myjak – właścicielowi firmy PAK-FOL. Słowa podziękowania kieruje również na ręce Burmistrza Miasta Limanowa – Władysława Bieda oraz Dyrektora SP nr 3  w Limanowej Wiesława Wójtowicza.

Galeria

Wróć do góry