Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Sukcesy zawodników Limanowskiej Ligii Kręgli Fińskich na Otwartych Mistrzostwach Polski

Marcin Bieda – zawodnik Limanowskiej Ligii Kręgli Fińskich zajął IV miejsce w kat. JUNIOR na Otwartych Mistrzostwach Polski w Mölkky – Bojanowo 2021. Podczas zawodów w drużynowej rywalizacji III miejsce zajęła drużyna Kubi Sport w składzie: Henryk Stokłosa i Krzysztof Mocha.

W rywalizacji indywidualnej zawodów w Mölkky – Bojanowo 2021 startowało 110 zawodników z całej Polski oraz goście z Niemiec. Oprócz wysokiego wyniku jaki indywidualnie uzyskał Marcin Bieda w kat. Junior oraz III miejsca dla Kubi Sport w kat. drużynowej, indywidualnie zawodnicy Limanowskiej Ligii Kręgli Fińskich podczas Mistrzostw Polski  zajęli następujące miejsca:

miejsce 9 – Henryk Stokłosa

miejsce 25 – Maciej Bieda

miejsce 40 – Marcin Bieda / równocześnie IV miejsce w kategorii JUNIOR /.

Druga drużyna Kubi Sport w składzie: Maciej Bieda i Marcin Bieda zajęła w rozgrywkach drużynowych miejsce 17, rywalizując z 56 zespołami z całego kraju.

Gratulujemy!!!

Zawodnicy dziękują sponsorom wyjazdu, którymi byli: Firma KUBI SPORT, DEJW i Firma JONIEC.

Limanowska Liga Kręgli Fińskich przez okres wakacji zorganizowała cykl turniejów, mających na celu popularyzację gry w kręgle fińskie. Partnerem wydarzenia było Miasto Limanowa,  które ufundowało puchary dla laureatów oraz użyczyło „Orliki” w Limanowej przy ul. Z. Augusta oraz przy ul. Reymonta pod organizację zawodów.