Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Spotkanie z youtuberem Marcinem Okoniewskim – 13 września w MBP w Limanowej

MBP w Limanowej zaprasza na spotkanie z Marcinem Okoniewskim, dziennikarzem i  youtuberem, niezależnym twórcą wideo i promotorem czytelnictwa, autorem „prawdopodobnie najlepszych filmów o książkach”.

W 2018 Okoniewski zdobył Nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii inicjatywa roku za swój kanał na portalu Youtube o tematyce książkowo-filmowej okonwsieci. W listopadzie 2018 jego kanał subskrybowało prawie 11 tys. osób, a w 2020 roku wymieniony on został w zestawieniu  TOP influencerów –  najlepszych blogerów książkowych wg portalu granice.pl wszystko o literaturze.

Na swoim kanale systematycznie recenzuje książki, osobiście pasjonuje go fantastyka. Ma świetny kontakt z młodzieżą, trafia do nich dzięki nowoczesnym formom przekazu, wykorzystując w swoich filmikach umiejętności dziennikarskie i pasję filmowca. Jego filmy są na najwyższym poziomie pod względem technicznym i merytorycznym, Recenzuje nowości wydawnicze, ale także klasykę literatury. Motywuje młodych do rozwoju osobistego i realizowania własnych pasji. Na swoim przykładzie pokazuje, że uparte dążenie do celów owocuje satysfakcją i spełnieniem zawodowym.

Marcin Okoniewski to profesjonalista w swojej dziedzinie, tworzy z charyzmą, czyta z pasją, opowiada z dziennikarskim zacięciem.

Spotkanie realizowane jest przez MBP w Limanowej w ramach Zadania „Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Wróć do góry