Deklaracja dostępności
Kultura

Oko w oko w Okoniem, a właściwie Marcinem Okoniewskim

Spotkanie z youtuberem Marcinem Okoniewskim w LDK

Oko w oko w Okoniem, a właściwie Marcinem Okoniewskim, Okoń w sieci, niezależnym twórcą wideo i promotorem czytelnictwa, spotkała się młodzież z całego powiatu limanowskiego.

Marcin promuje książki, a dokładniej mówiąc promuje książki w sieci. Osoby spostrzegawcze powiedzą dobitniej: robi dobre filmy o książkach. Robi je z pasją, zaangażowaniem, pomysłem. Ale spotkanie nie krążyło tylko wokół książek: było o autorytetach, o drodze na szczyt popularności w sieci i o różnych sposobach osiągania tej sławy.

Spotkanie z youtuberem Marcinem Okoniewskim w LDK

Okoń przestrzegał młodych przed złymi wyborami, przed zbytnim „parciem na szkło” i osiąganiu sukcesu za wszelką cenę. Jeśli chcesz zaistnieć, to musisz mieć pomysł na siebie, pasję, którą realizujesz. Musisz być konsekwentny, uparty, z odrobiną pokory i dużą dawką cierpliwości. I co najważniejsze – do sukcesu trzeba iść małymi krokami i osiągać cele uczciwie. Brzmi jak banał? Może, ale prawdziwy, zresztą Okoń był wystarczająco przekonujący w tym temacie. A że książka była tematem wiodącym, zarówno w tym spotkaniu, jak i w całym naszym projekcie: Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca” to zachęcamy, za Marcinem Okoniewskim, do literackich podróży, można zacząć od Śródziemia…a gdzie to jest? Poszukajcie, najpierw w bibliotece…i złapcie czytelniczego bakcyla.

Spotkanie z youtuberem Marcinem Okoniewskim w LDK

Spotkanie zorganizowane dla młodzieży przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej  w ramach projektu  „Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca”. Dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

Wróć do góry