Deklaracja dostępności
Kultura

Nabór do Chóru LimaNovum

Plakat informujący o naborze do chóru LimaNovum

Rusza jesienny nabór do Chóru LimaNovum, który od marca br. działa przy Limanowskim Domu Kultury pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego  Chór jest zespołem mieszanym, skupiającym osoby z Limanowej i okolic lubiące i kochające  śpiewać.

Kierownictwo chóru ogłasza uzupełniający nabór do głosów: altów, tenorów i basów/barytonów. Chętni do śpiewania w Chórze LimaNovum są proszeni  na przesłuchania, które od 15 września br. odbywać się będą w każdą środę i piątek o godz. 19:00 w Limanowskim Domu Kultury (sala teatralna na II piętrze). 

LimaNovum zainaugurował swoją działalność uroczystym koncertem 27 czerwca br. w Limanowskim Domu Kultury, prezentując ciekawy repertuar.  Zespół koncertował także w sanktuarium w Pasierbcu podczas sierpniowego odpustu.

Chór ma już zaplanowane kolejne koncerty i wyjazdy, prezentujące różnorodną muzykę chóralną.

 

Ivan Vrublevskyi – dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia z dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. A. Nieżdanowej w Odessie na Ukrainie oraz studia z wokalistyki na Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Także skończył kurs kompozycji pod kierunkiem prof. K. Cepkolenko i dr  J. Gomelskiej. Jest uczestnikiem i laureatem międzynarodowych konkursów i festiwali. W 2015 r. założył męski kwartet z którym koncertował w Europie (Niemcy, Dania, Francja i Szwajcaria).W 2016 r. utworzył chór młodzieżowy w Odessie, z którym wykonywał własne utwory. Od 2017r.pełni funkcję asystenta dyrygenta chóru Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz dyrygenta Krakowskiego Chóru Męskiego UPJPII. Od 2020 r. Jest dyrygentem chóru Canticum Amicorum przy fundacji in Canto. Od 2021 r. – dyrygentem chóru LimaNovum przy Limanowskim Domu Kultury. Jako asystent dyrygenta i chórzysta współpracował z Operą Odeską, Filharmonią Odeską i Filharmonią Charkowską. Jest autorem wielu utworów chóralnych, wokalnych oraz instrumentalnych, które wielokrotnie były wykonywane na Ukrainie, w Polsce oraz innych krajach.

Wróć do góry