Deklaracja dostępności
O mieście

Na terenie miasta powstają nowoczesne wiaty przystankowe

W ramach projektu pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” na terenie miasta rozpoczęto montaż nowoczesnych wiat przystankowych wyposażonych m.in. w fotowoltaikę  wraz z systemem informacji pasażerskiej i systemem poboru opłat. Powstanie wiat jest kolejnym z zadań realizowanym w ramach projektu, którego celem jest usprawnienie miejskiej komunikacji.

Na terenie miasta zamontowanych zostanie 29 fotowoltaicznych wiat przystankowych. Jest to część zadania związanego z wdrożeniem Systemu Informacji Pasażerskiej, obejmującego wyposażenie stanowisk operatorów, dostawę i montaż monitoringu wizyjnego oraz wyposażenie parkingu. Pozyskane środki na wykonanie prac wynoszą 4 772 254,96 zł, przy łącznej wartości zadania w kwocie 7 965 751,92 zł.

 

Lokalizacja fotowoltaicznych wiat przystankowych na terenie miasta Limanowa:

Kolejnym etapem przedsięwzięcia pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” będzie budowa dworca u zbiegu ulic Kopernika i Targowej.

Cały projekt pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” wyniesie 14 416 894,99 zł, przy pozyskanym przez miasto dofinansowaniu w łącznej kwocie 11 351 609,72 zł.

Galeria

Wróć do góry