Kultura

Grupa BAJTEK z ZSP nr 4 w Limanowej z „Legendą o Janosiku” wystąpiła na scenie LDK

„Legenda o Janosiku” łączy Bibliotekę w Limanowej i Dolnym Kubinie. Dzięki grupie BAJTEK z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej  i jej opiekunkom – Danucie Ługowskiej i Jadwidze Kazana można było poznać historię słynnego Janosika przedstawioną na deskach prawdziwej sceny. Młodzi aktorzy wystąpili w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, a spektakl odbył się w ramach mikroprojektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej.

Mikroprojekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.