Deklaracja dostępności
Kultura

Do 20 września zgłoszenia zespołów regionalnych do udziału w X Festiwalu „Beskidzka Podkówecka”

Plakat promujący wydarzenie

Limanowski Dom Kultury i Miasto Limanowa zapraszają zespoły regionalne do udziału w X Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka” w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy.

Festiwal jest okazją do zaprezentowania tradycji i zwyczajów Lachów, Białych Górali, Zagórzan, Kliszczaków, Podhalan zamieszkujących teren Beskidu Wyspowego. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego rok rocznie na zakończenie akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” i dostarcza wielu pozytywnych emocji występującym zespołom, służąc pielęgnowaniu i kultywowaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego i folkloru.

Tegoroczna, 10 edycja Festiwalu odbędzie się 3 października w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury. Regulamin oraz Karta zgłoszenia jest do pobrania na stronie https://www.ldk.limanowa.pl/ak…. Do Festiwalu można oddelegować tylko 1 zespół regionalny (dziecięcy lub dorosły).

Zgłoszenia – do 20 września do godz. 15:00 – należy dostarczyć osobiście do sekretariatu LDK lub mailowo na adres anna.wojtas@ldk.limanowa.pl

 

Wróć do góry