Deklaracja dostępności
Kultura

47. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zdjęcie z Festiwalu "Limanowska Słaza"

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” uzyskał dofinansowanie w wysokości 20 000,00 zł w ramach Programu „Kultura ludowa i tradycyjna”.

Limanowska SŁAZA od 46 lat jest najważniejszym świętem folkloru regionu limanowskiego, regionu najbardziej zróżnicowanego etnograficznie w Małopolsce. To unikalne wydarzenie, które nie tylko kultywuje, propaguje ale i chroni dla pokoleń bogactwo kultury ludowej takich grup etnograficznych jak: Lachy Limanowskie i Szczyrzyckie, Zagórzanie, Górale Gorczańscy oraz Łącko–Kamieniccy.

SŁAZA to cztery dni prezentacji tradycyjnych, unikalnych i autentycznych wartości wyrażonych w muzyce, tańcach, gwarze oraz obrzędach i zwyczajach ludowych przeplatanych omówieniami. Zwieńczeniem wydarzenia jest ceremonia rozdania nagród, uroczyste zakończenie festiwalu oraz koncert finałowy.

Wydarzenie nie tylko tworzy niepowtarzalny klimat regionu ale i umacnia wspólnotową więź, regionalną tożsamość, integruje ludzi przywołując i wskazując najwartościowsze elementy tej kultury.

W tym roku Festiwal „Limanowska SŁAZA” odbędzie się w dniach od 3-7 listopada.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa, a organizatorem – Limanowski Dom Kultury.

 

Wróć do góry