Deklaracja dostępności
Kultura

47. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” – od 3 do 7 listopada w Limanowskim Domu Kultury

Logo Festiwalu "Limanowska Słaza"

Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w największym wydarzeniu folklorystycznym w powiecie limanowskim – 47. Festiwalu Folklorystycznym „Limanowska SŁAZA”, który w tym roku odbędzie się w dniach od 3 do 7 listopada.  

Tegoroczny festiwal będzie szczególny – po trzech latach remontu budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ul. B. Czecha 4 oraz po roku wybuchu pandemii koronawirusa, wydarzenie ma nareszcie powrócić w pełnej krasie na scenę w sali widowiskowej LDK.

Chociaż ograniczenia związane z pandemią  powodują, że festiwal odbędzie się z licznymi obostrzeniami to organizatorzy wierzą, że wzorem lat ubiegłych przedsięwzięcie  zgromadzi wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń, oraz w nowo powołanej kategorii Multiinstrumentalista.

Festiwal będzie transmitowany online za pośrednictwem strony internetowej organizatora i patronów medialnych.

Obecnie trwają zgłoszenia do festiwalu. Do 22 października zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w poszczególnych kategoriach. Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie:

https://www.ldk.limanowa.pl/do-pobrania-limanowska-slaza

47. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” odbędzie się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Gospodarzem wydarzenia jest Burmistrz Miasta Limanowa, a jego organizatorem –  Limanowski Dom Kultury.

 

Wróć do góry