26 września weź udział w plenerowej zabawie organizowanej w ramach „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”

Plakat promujący akcję organizowaną w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

W niedzielę 26 września wszystkich mieszkańców miasta zapraszamy do zabawy plenerowej, której celem jest promocja zrównoważonego transportu. Inicjatywa odbędzie się w ramach przypadającego w dniach 16-22 września „Europejskiego  Tygodnia Zrównoważonego Transportu”, a w lokalnej odsłonie akcji zachęcamy do korzystania z niskoemisyjnych rozwiązań – na przykład wycieczki rowerowej.

Inicjatywa mająca na celu promocję zrównoważonego transportu połączona będzie z zabawą w terenie – poszukiwaniem skarbów, a skarbami będą oznakowane kamyki. Skarby-kamyki będą ponumerowane, a każdy kamyk odpowiadał będzie jednej nagrodzie w postaci ekogadżetów.

Znalezisko należy udokumentować zdjęciem, a aktywność fizyczną -w postaci marszu, biegu czy jazdy rowerowej najlepiej udokumentować screenem z aplikacji monitorującej aktywność sportową.

Specjalnie oznaczone skarby zostaną zlokalizowane: na bulwarach miejskich, na rynku, w parku miejskim i na Jabłońcu.

Zgłoś udział w wydarzeniu na stronie  https://www.facebook.com/limanowawzdrowejatmosferze/

przesiądź się na rower i wybierz wycieczkę w poszukiwaniu skarbów – szukaj oznaczonych kamyków, udokumentuj trasę wycieczki i odbierz gadżety w Urzędzie Miasta Limanowa !

Zdjęcia znalezisk należy przesyłać na adres: emol@miastolimanowa.pl do dnia 27 września br.

Zachęcamy do uczestnictwa w lokalnym wydarzeniu !

Więcej informacji pod numerem tel. 18 337 20 54 wew. 164.

Zadanie realizowane jest w ramach Programu LIFE.