Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

183 krótkofalowców wzięło udział w V konkursie radiowym „O Puchar Burmistrza Miasta Limanowa 2021”

Uczestnicy oraz organizatorzy konkursu z władzami Miasta Limanowa

W okresie wakacji odbył się V konkurs radiowy ” O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA LIMANOWA 2021″.

Organizatorem konkursu był: działający w strukturach LDK Limanowski klub Krótkofalowców Beskid, Urząd Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury.
Konkurs rozgrywany był na falach radiowych, a wymogiem było przeprowadzenie łączności z 24 radiostacjami limanowskimi, pracującymi po stronie organizatora, rozdającymi punkty i litery do hasła.Uczestnicy mieli za zadanie zebranie jak największej ilości punktów i ułożenie hasła : „LIMANOWA 2021”,
Startowało 183 zawodników , krótkofalowców z Polski, Niemiec, Słowacji, Czech oraz Rumunii.

W tegorocznym konkursie radiowym, rozgrywanym pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy, zwycięzcą a zarazem zdobywcą Pucharu Burmistrza, został operator stacji radiowej ze Słowacji, który zdobył maksymalną ilość punktów oraz ułożył hasło.
Gratulujemy!

Organizatorzy konkursu

Celem jaki przyświeca organizatorom akcji, jest promocja miasta Limanowa w kraju i za granicą. W związku z konkursem są dodatkowo uruchomione specjalne strony internetowe w języku polskim i angielskim, na których znajdują się informacje o Limanowej i regionie. Dzięki akcji, wiele osób wyraziło zainteresowanie miastem Limanowa, a z wizytą przybyło tu wielu zagranicznych turystów.

Wróć do góry