Deklaracja dostępności
Kultura

Wernisaż wystawy Michała Żądło w Miejskiej Galerii Sztuki

Obrazy inspirowane barokowym stylem, akty, martwa natura, autoportrety, seria pod tytułem: „szmatki” wypełniły Miejską Galerię Sztuki i przyciągnęły widzów na pierwszy, stacjonarny wernisaż, który odbył się w piątek 27 sierpnia. Autorem jest młody limanowianin Michał Żądło, student V roku na wydziale Malarstwa Akademii Sztuki Pięknych w Krakowie, w pracowni dr. hab. Janusza Matuszewskiego, prof. ASP.

Wernisaż rozpoczął się nietypowo w Sali Kameralnej, z uwagi na obostrzenia, pokazem filmu promującym Bibliotekę Miejską. „Cieszę się, że w końcu możemy się spotkać i powrócić do tradycji naszych wernisaży” – rozpoczęła Joanna Michalik – Dyrektor Biblioteki witając przybyłych: samorządowców, radnych, artystów, przyjaciół Galerii.

Potem głos zabrał artysta, który przybliżył widzom swoją pasję, wskazał na inspiracje i kierunki zainteresowań. Występ ubogacił prezentacją multimedialną, po której zaprosił do zwiedzania swoich dzieł i indywidualnych rozmów. Te przeciągnęły się do późnego wieczora… w końcu to pierwszy wernisaż „na żywo” w nowej Galerii i bezpośredni kontakt ze sztuką i autorem.

Wystawa prac Michała Żądło w Miejskiej Galerii Sztuki czynna będzie do 20 września br.

Galeria

Wróć do góry