Deklaracja dostępności
Kultura

Warsztaty rzeźbiarskie inspirowane legendami pogranicza w MBP w Limanowej

Warsztaty rzeźbiarskie inspirowane legendami pogranicza dnia 18 sierpnia odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Warsztaty prowadził  Eugeniusz Wieliczko, a efektem spotkania było wiele prac wykonanych własnoręcznie przez uczestników wydarzenia.

Pan Eugeniusz warsztaty rozpoczął od zdania „Chciałbym przekazać Wam wszystko to, co ja wiem o rzeźbieniu” – i tak też było. Każdy uczestnik wyszedł nawet nie z jedną, a z wieloma pracami wykonanymi własnoręcznie. Na początku było ostrzenie narzędzi do rzeźbienia, następnie pod czujnym okiem prowadzącego uczestnicy prowadzili dłuta po swoich wcześniej naszkicowanych na deseczkach pracach. Pierwsze ruchy dłutem były najtrudniejsze, jednak z czasem było coraz lepiej, czego dowodem jest fakt, że na jednej pracy się nie skończyło. Uczestnicy chętnie sięgali po kolejne deseczki realizując swoje pomysły. Tematem prac dla początkujących artystów ludowych było to, co charakterystyczne dla pogranicza – a więc m.in. : bacówki, konie, kwiaty i ludowe anioły.

 

Mikroprojekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Galeria

Wróć do góry