Deklaracja dostępności
Kultura

Spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Gawryluk w MBP w Limanowej

Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej odwiedziła Barbara Gawryluk – znana krakowska pisarka książek dla dzieci, dziennikarka oraz tłumacz z języka szwedzkiego książek dla najmłodszych. Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,WAKACYJNE ROZMOWY O KSIĄŻKACH, PISANIU I …PSACH NA MEDAL’’.

Wydarzenie rozpoczęło się od opowieści o psiej wierności, czyli o książce ,,Dżok’’, a następnie autorka przedstawiła serię książeczek o sympatycznych czworonogach ,,Psach na medal’’. Spotkanie przeplatały zarówno pytania jak i odpowiedzi ze strony dzieci. Prezentacji książek towarzyszyły zdjęcia prawdziwych bohaterów takich jak Baltic, pomnik Dżoka oraz foki Klifki. Krakowska pisarka wyjaśniła zgromadzonym skąd pojawił się pomysł pisania książek dla najmłodszych – bowiem połączyła zawód dziennikarki, a za namową jej dzieci, zaczęła przygodę z pisaniem książek – opartych na prawdziwych historiach. Na zakończenie spotkania tradycyjne pisarka przekazała młodym czytelnikom specjalne dedykacje.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu: „Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca” w ramach „PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

A do wypożyczania książek autorstwa Barbary Gawryluk zaprasza Wypożyczalnia dla dzieci MBP w Limanowej.

 

Galeria

Wróć do góry