Punkt informacyjny Ekodoradcy i biuro spisowe NSP na rynku miasta

W piątek 20 sierpnia przy buzodromie na limanowskim rynku mieszkańcy miasta Limanowa mieli okazję odwiedzić Ekodoradcę oraz spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

W godz. od 9.00 do 13.00 u Ekodoradcy można było zasięgnąć informacji dot. Programu „Czyste Powietrze”, a także złożyć deklarację do bazy Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Ekodoradca pomagał w wypełnieniu deklaracji i składał ją za mieszkańca w systemie CEEB. Przypomnieć należy, że obowiązek złożenia deklaracji jest ustawowy a termin mija 1 lipca 2022 r. w przypadku budynków istniejących. Właściciele budynków nowo wybudowanych na złożenie ankiety mają tylko 2 tygodnie od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Chętnie odwiedzane było także biuro spisowe narodowego Spisu Powszechnego Ludności Mieszkań. Biuro spisowe już drugi piątek „stacjonowało” na rynku co było odpowiedzią na duże zainteresowanie spisem, który przypomnijmy jest obowiązkowy i trwa do dnia 30 września br.

Kondolencja dla Burmistrza Miasta z powodu śmierci mamay