Deklaracja dostępności
O mieście

Ponad 124 tys. zł dofinansowania na przebudowę boiska przy ZSP nr 1

Miasto Limanowa pozyskało środki na inwestycję związaną z przebudową boiska wielofunkcyjnego przez Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Limanowej. Otrzymana z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „MIRS – Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa” dotacja wynosi 124 660,00 złotych.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie istniejące boisko o nawierzchni asfaltowej na nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30×16 m oraz wykonanie : skoczni do skoków w dal, rzutni do pchnięcia kulą, bieżni 3-torowej o długości 30 mb , a także ogrodzenia z dwóch stron boiska i montaż piłkochwytów. Wykonawcą robót będzie firma Usługi Ogólnobudowlane Jan Wojtas z Siekierczyny, która wykona prace za kwotę 402 349,43 zł.

Wykonanie zadania wpłynie na uatrakcyjnienie infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w centrum miasta, umożliwiając mieszkańcom miasta spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Obiekt służył będzie bowiem nie tylko realizacji zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego dla uczniów szkoły, ale także wszystkim osobom chcącym aktywnie spędzać wolny czas, także w weekendy oraz w okresie wakacyjnej przerwy od nauki.

Wróć do góry