Deklaracja dostępności
Kultura

Lekcja pierwszej pomocy w ramach Programu „Równać Szanse” w MBP w Limanowej

Młodzież biorąca udział w Programie „Równać Szanse” realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej uczestniczyła w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Grupę projektową odwiedziła Młodzieżowa Grupa Pożarnicza działająca przy OSP Tęgoborze.

Młodzieżowa Grupa Pożarnicza pod kierownictwem Grzegorza Wadowskiego przybyła do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby podzielić się swoją wiedzą z innymi młodymi ludźmi.

Grupa pożarnicza również uczestniczy w projekcie w ramach Programu „Równać Szanse”, a jego celem jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Na początku drużyna przeszła profesjonalne szkolenia, by obecnie dzielić się swoją odwiedzając szkoły oraz przedszkola oraz placówki kultury. W miłej atmosferze młodzi ludzie uczyli swoich rówieśników podstawowych zachowań mogących uratować komuś życie:

– bardzo ciekawe doświadczenie i cieszę się, że mogłem spróbować swoich sił w ćwiczeniach z pierwszej pomocy– Maciek

– dzięki temu szkoleniu wiem jak zareagować gdy coś się dzieje, umiem zatamować krwotok, wiem do czego służy urządzenie AED i jak je obsłużyć – Martyna

Przy okazji wizyty limanowska młodzież zaprosiła gości do zwiedzania biblioteki oraz opowiedziała o swojej pracy przy projekcie. Młodzież z Grupy Pożarniczej również podzieliła się swoimi doświadczeniami i wrażeniami ze swoich działań.

 

Wróć do góry