Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Kolarskie emocje za nami – odbył się 23. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”

Kolarze z Europy i świata wzięli udział w 23. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łasaka”. Ekipy kolarskie – łącznie blisko 80 zawodników – w godzinach przedpołudniowych prezentowały się na rynku miasta Limanowa, następnie z ul. Konopnickiej miał miejsce START i zawodnicy wyruszyli na trasy Beskidu Wyspowego.

Wcześniej przed startem w Limanowskim Domu Kultury odbyła się konferencja techniczna z udziałem organizatorów, współorganizatorów oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas Wyścigu.

Kolarze wyruszyli o godz. 12.45 z ul. Konopnickiej, a sygnał do STARTU dał zawodnikom przybyły na inaugurację Wyścigu Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Na linii startu zawodnikom kibicowali m.in. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz.

Kolarskie zmagania trwały do godzin popołudniowych, a przed godz. 17.00  zawodnicy zaczęli pojawiać się na linii mety, która usytuowana była na placu przy Limanowskim Domu Kultury. Tam też miała miejsce dekoracja i wręczenie nagród zwycięzcom.

Oto „złota dziesiątka” zawodników Wyścigu:

Puchary laureatom za zdobycie I, II i III miejsca w ogólnej klasyfikacji tegorocznej edycji „Memoriału Henryka Łasaka” wręczali Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz.

23. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriału Henryka Łasaka” przeszła do historii. Przypomnijmy „Memoriał Henryka Łasaka”  to sportowe przedsięwzięcie, które ma na celu uczcić pamięć wybitnego polskiego trenera kolarskiego Henryka Łasaka. Organizatorem głównym sportowego wydarzenia jest Towarzystwo Olimpijczyków Polskich, a Miasto Limanowa po raz drugi było jego współorganizatorem.

 

Galeria

Wróć do góry