Turystyka i Sport

Klasyczny Turniej Szachowy wyłonił najlepszych młodych szachistów

Turniej Szachowy „Pierwszy  Krok  do  Mistrzostwa – zakończenie wakacji „Klasyczny Turniej Szachowy” przeszedł do historii. We wtorek 24 sierpnia w Limanowskim Domu Kultury szesnaścioro młodych szachistów stanęło w szranki i walczyło o laury w turnieju szachowym, który dla niektórych był pierwszą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności.

Turniej Szachowy „Pierwszy  Krok  do  Mistrzostwa – zakończenie wakacji „Klasyczny Turniej Szachowy” zorganizowany został przez Limanowski Dom Kultury we współpracy z Ryszardem Ewertem – znakomitym szachistą i znawcą tej strategicznej gry, wieloletnim pedagogiem i popularyzatorem szachów wśród dzieci i młodzieży. W Turnieju wzięło udział szesnaście dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Miejsca zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych, a także z podziałem na płeć dziecka.

Wśród nagrodzony znaleźli się:

Kategoria wiekowa 5-9 lat

Dziewczyny

I miejsce – Natalia Zalewska

II miejsce – Laura Ewert

I miejsce – Tobiasz Ryś

II miejsce – Franciszek Walczak

III miejsce – Jan Sobuś

Kategoria wiekowa 10-14 lat

Dziewczyny

I miejsce – Nikola Smorońska

II miejsce – Natalia Guzik

I miejsce – Oliwier Sukiennik

II miejsce – Franciszek Bieda

III miejsce – Kamil Sukiennik

IV miejsce – Przemysław Twaróg

V  miejsce – Mikołaj Sukiennik

VI miejsce – Stanisław Dudzik

VII miejsce – Kacper Halat

VIII miejsce – Michał Dudzik

IX miejsce – Radosław Wójcik

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył uczestnikom Ryszard Ewert razem z Radnym Miasta Limanowa Leszkiem Mordarskim, który okazał niezwykłe wsparcie przy organizacji turnieju.

Podziękowania należą się sponsorom za ufundowanie nagród oraz pucharów, a także poczęstunku dla uczestników turnieju:

– Urzędowi Miasta Limanowa,

– Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej,

– Starostwu Powiatowemu w Limanowej,

– Urzędowi Gminy Limanowa,

– firmie Elkomp Jacek Kądziołka,

– radnym Miasta Limanowa: Karolowi Ficoniowi, Leszkowi Mordarskiemu, Wiesławowi Sędzikowi oraz Waldemarowi Śliwie.