Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Ruszają spacery historyczne

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na „Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim”. W tym roku w ramach projektu „Spotkania z historią w Powiecie Limanowskim” w weekendy lipca i sierpnia oraz pierwszy weekend września wszyscy zainteresowani przeszłością regionu oraz jego zabytkami będą mogli wziąć udział w dwunastu wędrówkach w każdej z gmin i miast powiatu limanowskiego. Spacery poprowadzi limanowski historyk i regionalista Karol Wojtas.

Pierwszy spacer zaplanowano na sobotę 10 lipca 2021 roku o godz. 17. 00 w Łososinie Górnej przy Pomniku Legionistów. Jego tytuł to: „Górska Szkoła Rolnicza dzieło inżyniera Jana Drożdża” a uczestnicy zobaczą między innymi pozostałości po zabudowaniach Górskiej Szkoły Rolniczej oraz Izbę Pamięci w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Limanowej. Spacer potrwa około dwóch godzin.

W tym roku na uczestników spacerów czekają atrakcyjne konkursy i nagrody w postaci dedykowanych gadżetów promujących spacery. Udział w spacerach jest nieodpłatny.

Wróć do góry