Rozpoczęto odbiór drugiej części inwestycji związanej z powstaniem Kompleksu Parkowo-Rekreacyjnego

W dniu 7 lipca br. rozpoczęto odbiór drugiej części inwestycji związanej z powstaniem Kompleksu Parkowo-Rekreacyjnego  w rejonie Parku Miejskiego i Potoku Jabłonieckiego. W odbiorze zadań wzięli udział: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Zastępca Burmistrza Miasta Limanowa Wacław Zoń, Dyrektor CUMO Janusz Szewczyk, inspektor nadzoru oraz przedstawiciele wykonawcy zadania.

Część druga robót w Parku Miejskim i w rejonie Potoku Jabłonieckiego realizowana jest w ramach Programu Rewitalizacji Miasta, a obejmuje ona inwestycje związane z powstaniem trzech stref:

strefy rekreacji – wodnej – dostosowanej do wszystkich grup wiekowych, gdzie powstaje wodny plac zabaw, brodzik dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej z trybunami oraz suchej – obejmującej plac zabaw wyposażony w 14 elementów sportowo-zabawowych m.in. huśtawkę sprężynową, trampolinę, karuzele, bloki wspinaczkowe, hamak, zjazd linowy, urządzenia treningowe, mini golf

strefy rekreacji czynnej –  miejsce dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu, gdzie mieścić się będzie m.in. pumptrack, dwie siłownie zewnętrzne, plac zabaw, stoły do gry w tenisa i do gier planszowych, zespół trampolin, ścieżka zdrowia, ścieżka z tarasami widokowymi, psi park

strefy rekreacji biernej – umożliwiającej wypoczynek na świeżym powietrzu, wyposażonej  w drewniany taras z hamakami, metalową konstrukcję do leżenia, pole namiotowe, polanę piknikową, mini amfiteatr nad rozlewiskiem

Teren inwestycji wyposażono także w elementy małej architektury – altany sensoryczne, kręgi ogniskowe, kładki nad potokiem Jabłonieckim, ogród romantyczny oraz ławki parkowe, kosze na śmieci, stojaki na rowery, leżaki, parasole ogrodowe w strefie rekreacji wodnej.  W centralnej części parku wykonana została nowa posadzkowa fontanna, na terenie całego Kompleksu – oświetlenie, a do lamp parkowych zamontowany został monitoring i nagłośnienie.

Wartość dofinansowania z EFRR na realizację drugiej części zadania związanego z utworzeniem Kompleksu Parkowo-Rekreacyjnego to 5 mln 610 324,00 zł, przy łącznej kwocie inwestycji 8 mln 823 948,54 zł.

Wraz z pozostałymi częściami realizowanej inwestycji, obejmującymi m.in. prace dot. zagospodarowania terenów zielonych, powstanie strefy rekreacji spotkań towarzyskich – miejsce do słuchania muzyki, organizacji imprez plenerowych w muszli koncertowej, budowę ścieżki rowerowej wraz zapleczem i niezbędną infrastrukturą – po  ostatecznym odbiorze całości prac na miejscu w rejonie Parku Miejskiego i Potoku Jabłonieckiego, na obszarze 8 ha powstanie Kompleks Parkowo-Rekreacyjny, będący zarówno miejscem wypoczynku i relaksu, jak i szeroko pojętej aktywności ruchowej.