Deklaracja dostępności
Kultura

Kolory lata na wystawie Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w PCIT w Limanowej

Od 1 lipca w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej zwiedzać można wystawę „Forma i sztuka” prezentującą prace oraz rękodzieło artystyczne Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu III Wieku.

Wystawa Sekcji Artystycznej LUTW działającej już od trzech lat pod kierunkiem Zofii Stanisz – Zoń prezentuje różnorodne i niepowtarzalne eksponaty które urzekają swoim kunsztem, lekkością i letnim klimatem, a zarazem bogactwem treści.  Zakres tematyczny jak i techniki wykonania dzieł są koncentrują się na bogactwie natury w rozkwicie lata, życiu codziennym oraz nieskrępowanej wyobraźni i magii tworzenia.

Prezentowane prace są autorstwa: Marii Florek, Wandy Kowalskiej, Krystyny Kurczab, Józefy Majach, Zofii Stanisz – Zoń, Danuty Wrony oraz Haliny Tokarczyk.

 

W okresie pandemii uczestniczki Sekcji Artystycznej wykonywały  swoje prace w domu wg. własnych pomysłów i możliwości  m.in. szydełkowanie, haft, makramy, malowanie obrazów, ozdabianie przedmiotów w różnych technikach itp. Wszystkie można podziwiać teraz na wystawie w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej.

Zachwycające swoim wykonaniem prace artystek LUTW są promocją powiatu, miasta i regionu wraz z całym bogactwem jego kultury i piękna, stanowią inspirację, dzięki, której każdy może odkrywać w sobie ukryte talenty, rozwijać pasję artystyczną.

Prace oraz rękodzieło artystyczne Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu III Wieku wielokrotnie prezentowane już były  na wystawach w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej w 2019 r. Swoimi ekspozycjami w technice haftu Sekcja wzbogaciła też wystawę „W hołdzie Janowi Pawłowi II” z okazji 100  rocznicy Jego urodzin, oraz 27 rocznicy Pontyfikatu. Wystawa ta miała miejsce w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w październiku 2020 r.

Jak podkreślają uczestniczki Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku, w ich działania doskonale wpisują się słowa utworu „Tolerancja” Stanisława Sojki:

(…) „Życie nie po to jest, by brać,

Życie nie po to, by bezczynnie trwać

I aby żyć siebie  samego trzeba dać”

Wystawa będzie dostępna do indywidualnego zwiedzania w dniach od 1 do 28 lipca br. w siedzibie PCIT na Limanowskim Rynku.

Wróć do góry