Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

VI edycja konkursu recytatorskiego w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Limanowej

8 czerwca br. w Miejskim Przedszkolu nr 2 odbyła się VI edycja konkursu recytatorskiego, którego motywem przewodnim były „Zwierzęta w wierszu”. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości literackiej polskich poetów, rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą, a także odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich.  Do konkursu zgłosiło się wiele dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

Dyrektor Halina Kożuch powitała wszystkie dzieci oraz członków komisji i zaprosiła na prezentacje utworów  zaczynając od grup najmłodszych. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze, a występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Poziom interpretacji wybranych wierszy jak co roku był bardzo wysoki. Po występach konkursowych jury udało się na naradę, aby ocenić recytację dzieci z uwzględnieniem doboru i interpretacji utworu, znajomości tekstu oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze i starsze.

 

Organizatorzy konkursu składają podziękowania sponsorom: Urzędowi Miasta Limanowa, Radzie Rodziców MP nr 2, członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich z Laskowej oraz firmom: Gwarant, Wolimex, Wolimex Plus, dzięki którym zostały zakupione wspaniałe nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.  Podziękowania należą się także wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali swoje dzieci do udziału w konkursie. Przedszkolakom gratulujemy wytrwałości w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagi, jaką wykazały się występując przed liczną publicznością oraz życzymy dalszych sukcesów.

Wróć do góry