Tańsza pierwsza godzina parkowania, 20 minutowe naliczanie za postój – nowe zasady korzystania z parkingu przy Bazylice

Kierowcy korzystający z postoju na parkingu św. Krzysztofa przy limanowskiej Bazylice zapłacą taniej za pierwszą godzinę parkowania  – opłata wynosić będzie 2,00 zł. Na parkingu wprowadzone zostało także 20-minutowe naliczanie za postój po pierwszej pełnej godzinie parkowania, za który kierowcy zapłacą 1,00 zł. Wcześniej na parkingu obowiązywało godzinne naliczanie postoju, co w przypadku każdej godziny kosztowało 3,00 zł.

Wprowadzone zmiany w korzystaniu z parkingu to odpowiedź na oczekiwania kierowców korzystających z obiektu. Zmiany stawek i sposobu naliczania opłaty za postój zostały wprowadzone Zarządzeniem Burmistrza Miasta Limanowa.