Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Sukcesy Grupy Teatralnej „Bajtek”

Rok szkolny 2020/2021 był inny niż wszystkie poprzednie, lecz mimo tak trudnych warunków związanych z pandemią, otwieraniem i zamykaniem szkół, Grupie Teatralnej „Bajtek” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej udało się zrealizować i nagrać bardzo ciekawe spektakle, które były udostępniane dla wszystkich w Internecie. Jeden z nich pokazany został także w szkole – uczniom z klas 1-3 i przedszkola.

Były to:  piękny i wzruszający spektakl „JASEŁKA” BOŻONARODZENIOWE” https://youtu.be/rxESnxXa270 , przedstawienie na powitanie wiosny „ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!” https://youtu.be/DhqLp9sEYyg, spektakl   pożegnalny „ŻEGNAJ TRZECIA KLASO… WYRUSZAMY W ŚWIAT!” https://youtu.be/bTI6ue2sbIs oraz szkoła w krzywym zwierciadle w przedstawieniu „MAGICZNY KUFER”,  z którym to spektaklem brali udział w przeglądach i festiwalach: 36. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w MCK Sokół w Nowym Sączu, otrzymując tytuł FINALISTY (artykuły z fotorelacją z wydarzenia dostępne są w linkach: https://mcksokol.pl/wydarzenie/36-bajdurek-final https://www.facebook.com/mcksokol/posts/2278069082328586 ) oraz w 28. Spotkaniach Małopolskich Teatrzyków i Teatrów w MDK w Krakowie, z którego wrócili
z WYRÓŻNIENIEM. „Magiczny Kufer” będzie można oglądać we wrześniu.

 

W grudniu 2020 udało się im zdobyć III MIEJSCE w Reminiscencjach Internetowego 35. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” z przedstawieniem „BAŚŃ O KORSARZU PALEMONIE” i uzyskać II miejsce w internetowym głosowaniu publiczności.

Poza tym młodzi aktorzy mieli również sukcesy w Dziecięcej Triadzie Artystycznej, którą co roku organizuje Limanowski Dom Kultury. Zdobyli pierwsze miejsca zarówno w Małym Konkursie Recytacji Poezji dla Dzieci jak również w Konkursie Śpiewające Dzieci zdobywając I miejsce dla ZSP nr 4 w kategorii szkoły.

Dzięki nagrodom pieniężnym mogą realizować projekty sceniczne, jeździć na przeglądy i organizować wycieczki dla dzieci.

 

Dla przypomnienia Grupa Teatralna „Bajtek” działa przy ZSP nr 4 w Limanowej od 2003 roku zdobywając liczne nagrody w przeglądach i festiwalach teatralnych uzyskując pochwały od jurorów za dobór repertuaru, grę aktorska, ruch sceniczny, scenografię i muzykę do spektakli. Jest jedyną grupą teatralną działającą tak długo na terenie Limanowej.

GRUPĘ PROWADZĄ DANUTA ŁUGOWSKA I JADWIGA KAZANA

Dziękujemy młodym utalentowanym aktorom z klas 3b, 6b, 6a ZSP nr 4 w Limanowej, których ciężka praca i poświęcony czas złożyły się na te wspaniałe sukcesy. Dziękujemy również ich Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów wykorzystanych w przedstawieniach.

 

/inf.: ZSP nr 4 w Limanowej/

Galeria

Wróć do góry