Deklaracja dostępności
Kultura

Recital Fortepianowy Joanny Sochackiej w Limanowskim Domu Kultury

Limanowski Dom Kultury zaprasza na Recital fortepianowy w wykonaniu Joanny Sochackiej, pianistki pochodzącej z Mszany Dolnej. Koncert odbędzie się 25 czerwca o godz. 19:00 w Sali widowiskowej LDK.

Joanna Sochacka – polska pianistka pochodząca z Mszany Dolnej, ma na swoim koncie liczne koncerty w kilkunastu krajach (Anglia, Francja, Austria, Niemcy, Czechy, Hiszpania, Szwajcaria, Estonia, Holandia, Włochy, Mołdawia, USA, Izrael), a także występy w wielu prestiżowych salach koncertowych m.in.: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Royal Albert Hall w Londynie, Sali Koncertowej Beethoven-Haus w Bonn, Filharmonii Narodowej w Kiszyniowie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Łódzkiej, Willi ,,Atma’’ w Zakopanem, Sali Koncertowej na Zamku Esterhazych w Eisenstadt, Viennese Hall w Mozarteum w Salzburgu, Sali Koncertowej im. Ferenca Liszta w Raiding.

Dokonała premiery fonograficznej dzieł fortepianowych Grażyny Bacewicz zarejestrowanych na jej debiutanckiej płycie, a wkrótce dostępny będzie również jej album z muzyką Fryderyka Chopina.

Joanna jest jurorem m.in. Międzynarodowego Konkursu International Liszt Piano Youth Competition w Chinach i Utrechcie, Elevato International Piano Competition w Salzburgu i w Bernie, Kreisler International Competition w Bonn, a także laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych w Anglii, USA, we Włoszech, Francji, w Estonii m.in. XVII Międzynarodowego Konkursu Citta di Padova w Padwie (I nagroda i wszystkie nagrody specjalne),

Kilkukrotnie występowała z towarzyszeniem orkiestry, wykonując koncerty fortepianowe Mozarta, Beethovena, Chopina i Czajkowskiego pod batutą m.in. Jacka Kraszewskiego, Macieja Tworka. Otrzymała liczne stypendia, m.in: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska (2020), Julian Cochran Foundation (2020),, Dartington Scholarship Trust w Anglii (2013), Sapere Auso (2009-2014), Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2008-2012), Narodowego Instytutu Adama Mickiewicza (2010), Rita Zimmermann Musik Stiftung Bern w Szwajcarii (2019), SEMP Mobility Programme w Szwajcarii (2019).

Jest doktorantką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie dr hab. Hanny Holeksy. Studiuje obecnie w Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz w Austrii, w klasie prof. Milany Chernyavskiej. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Tymbarku w klasie mgr. Roberta Rośka i prof. Haliny Waszkiewicz-Rosiek, studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Andrzeja Pikula, a także studia na Haute École de Musique de Genève w Szwajcarii w klasie prof. Fabrizio Chiovetty. Doskonaliła swoje umiejętności podczas międzynarodowych kursów mistrzowskich m.in. Tel-Hai Masterclasses w Izraelu, Malaga Summer Festival & Masterclasses w Hiszpanii, Pianale Masterclasses w Niemczech pod okiem wielu wybitnych pedagogów. Ponadto Joanna od kilku lat prowadzi regularnie kursy mistrzowskie jako profesor m.in. dla Elevato International Masterclasses, czy Association Chinese Culture Music & Arts w Chinach i Niemczech.
Koncert w Limanowskim Domu Kultury będzie znakomitą okazją do zapoznania się z niezwykłym talentem Joanny Sochackiej. W programie usłyszymy dzieła Chopina, Liszta, Rachmaninowa i Skriabina.

Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w kasie Kina Klaps w godzinach pracy kina (18/261 04 87, 18/261 04 72) lub online TUTAJ.

Wróć do góry