Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Program „Stop Smog” – wypełnij ankietę i sprawdź możliwość dofinansowania inwestycji

Urząd Miasta Limanowa zwraca się do mieszkańców miasta o wypełnienie ankiety dotyczącej możliwości skorzystania z dotacji w ramach Programu „Stop Smog”. Zebrane dane pozwolą samorządowi na złożenie w imieniu mieszkańców zbiorczego wniosku na wykonanie termomodernizacji i wymianę źródeł ciepła.

Z programu „Stop Smog” można uzyskać 53 tys. zł dotacji na wymianę kotła i inne usprawnienia termomodernizacyjne, takie jak wymiana okien czy poprawa izolacji ścian budynku. W przypadku spełniania określonych kryteriów dochodowych inwestycję w 90% pokryje dotacja, a tylko w 10% mieszkaniec miasta.

Dla jednoosobowych gospodarstw domowych kryterium dochodu (netto) nie może być wyższe niż 2 189,04 zł, zaś w przypadku gospodarstw zamieszkiwanych przez większą liczbę osób, limit na jednego mieszkańca domu stanowi kwotę 1563,60 zł (netto).

Ankiety, na podstawie których miasto Limanowa sporządzi w imieniu mieszkańców wniosek zbiorczy i wystąpi o dotację zachęcić mają do udziału w Programie. Jedyne co mają zrobić mieszkańcy – to odpowiednio wyliczyć w przygotowanym Formularzu dochody uzyskane w 2020 roku i dostarczyć wypełnione ankiety wraz z danymi kontaktowymi do Ekodoradcy w Urzędzie Miasta Limanowa.

Kontakt z Ekodoradcą:

 tel. : 18 337 20 54 wew. 164 , e-mail: emol@miastolimanowa.pl

Urząd Miasta Limanowa, ul. Jana Pawła II 9, 34-600 Limanowa

Formularz ankiety dostępny jest TUTAJ

Ankiety w wersji papierowej dostępne są także na Dzienniku Podawczym w Urzędzie Miasta Limanowa. Trafią one także do mieszkańców poprzez radnych Miasta oraz Zarządców osiedli.

Planowany termin złożenia przez samorząd zbiorczego wniosku o dotację w ramach Programu „Stop Smog” to sierpień br.

Wróć do góry