Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Patryk Stosz najlepszy na 2. etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Patryk Stosz z grupy Voster-ATS okazał się najlepszy na 2. etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego z metą w Nowym Targu.

Tuż za Polakiem kreskę przekroczyli Holender Maurice Ballerstedt (Jumbo Visma Development) i Duńczyk Frederik Jensen (BHS-PL Beton Bornhholm).

Liderem 59. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego pozostał Czech Michal Schlegel (Elkov-Kasper).

W sobotnie popołudnie, gdy deszcz już ustał, kolumna „Małopolskiego” pojawiła się w sercu Niepołomic. Tradycyjnie już na dziecińcu Zamku odbyła się prezentacja wszystkich drużyn, którzy następnie udali się na liczącą 145 kilometrów trasę do Nowego Targu.

Gdy tylko sędziowie dali sygnał do startu ostrego, z grupy zasadniczej rozpoczęły się liczne ataki. Zawodnicy szukali swojej szansy na sukces jeden po drugim, ale przez ponad 40 kilometrów peleton nie odpuścił żadnej ucieczki.

W końcu jednak zielone światło na odjazd dostała piątka kolarzy: Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), Owen Geleijn (Jumbo Visma Development), Ollie Jones (Global 6 Cycling), Mads Rahbek (BHS-PL Beton Bornhom) oraz Kars Ten Boske (Sensa-Kvk). Ich przewaga nad resztą stawki sięgnęła blisko 3 minut i w spokoju pokonywali oni kolejne kilometry.

Na sobotnim odcinku znalazły się trzy lotne premie, wyznaczone w Limanowej, Kamienicy i Krościenku n/Duanjcem oraz trzy górskie premie w Starym Rybim, Ostrej i na Przełęczy Snozkiej. Wszystkie one rozegrane zostały przez uciekających zawodników. Po bardzo aktywnej jeździe liderem klasyfikacji górskiej „Raso” został Marcin Budziński, a koszulka lidera klasyfikacji sprinterskiej „Karmot” został Owen Geleijn.

Po minięciu Przełęczy Snozkiej z czołówki odpadł Kars Ten Boske, a pozostałą czwórka kręciła z zapasem półtorej minuty nad peletonem. Ten jednak nie zamierzał odpuszczać akcji i stopniowo zmniejszał różnicę czasową, aż w końcu na 4 kilometry przed metą akcja została skasowana, a na kreskę wpadła cała grupa.

Małopolski Wyścig Górski 2021 | 1. etap – 4 czerwca: Wieliczka, Solne Miasto – Myślenice, Góra Chełm, 129km

Zwycięzca etapu: Patryk Stosz (Voster-ATS)

Lider klasyfikacji generalnej „Małopolska”: Michal Schlegel (Elkov-Kasper)

Lider klasyfikacji młodzieżowej U23 „Przyjaciele MWG”: Johannes Staune-Mittet (Jumbo Visma Development

Lider klasyfikacji górskiej „Raso”: Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski)

Lider klasyfikacji sprinterskiej „Karmot”: Owen Geleijn (Jumbo Visma Development)

Lider klasyfikacji drużynowej „Gazeta Krakowska”: Elkov – Kaspe

Galeria

Wróć do góry