Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań – możesz się spisać w Urzędzie

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis ruszył 1 kwietnia i potrwa do 30 września br. a realizowany on jest przede wszystkim przez Internet. Na stronie internetowej spis.gov.pl dostępny jest interaktywny formularz, który należy wypełnić, celem dokonania samospisu. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z Punktów Spisowych – punkt taki znajduje się w Urzędzie Miasta Limanowa.

Celem dokonania spisu w Urzędzie należy zgłosić się do siedziby Urzędu przy ul. Jana Pawła II 9, gdzie członkowie Gminnego Biura Spisowego udostępnią miejsce i stanowisko komputerowe do samospisu, a także udzielą wszelkich informacji i pomocy przy obsłudze aplikacji internatowej i formularza spisowego.

Z osobami które do tej pory nie dokonały spisu od początku maja telefonicznie kontaktują  się także rachmistrzowie spisowi.

Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Dane zebrane podczas spisów posłużą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl

Wróć do góry