Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Miasto Limanowa wspiera charytatywną inicjatywę „Przez Polskę dla serca i krwi”

1111 kilometrów w 14 dni – takie wyzwanie podjęli biegacze z Podkarpacia: Łukasz Domin i Sławomir Hadro. Bieg połączony jest z akcją charytatywną PRZEZ POLSKĘ DLA SERCA I KRWI., a na ich trasie ze Świnoujścia do Dubiecka znalazła się m.in. Limanowa.

Biegacze wystartowali  28 czerwca ze Świnoujścia i biec będą przez Szczecin, Dębno, Frankfurt nad Odrą, Żary, Jelenią Górę, Wałbrzych, Nysę, Racibórz, Wisłę, Wadowice, Limanową – gdzie planują dotrzeć 8 lipca i tutaj zapewniony mają nocleg,
następnie wyruszą dalej – przez Krynicę Zdrój, Krosno i Dynów, by dotrzeć do mety zaplanowanej w Dubiecku.

Bieg połączony jest z akcją charytatywną. Zawodnicy zbierają pieniądze dla chorych dzieci.  Zbiórka pieniędzy odbywa się na platformie facebook i na platformie zrzutka.pl, natomiast dodatkowo podczas trwania biegu odbywa się akcja #challenge1111, której szczegóły znajdują się na fanpage „Przez Polskę dla Serca i Krwi”.

Dla sportowców z Podkarpacia to nie pierwsza tego typu wyprawa. W 2017 w charytatywnej akcji Przez Polskę dla Serca i Krwi przebiegli oni Polskę z północy na południe (733 km w 9 dni) zbierając pieniądze dla chorego Kacperka z Dynowa.

Wróć do góry