Deklaracja dostępności
Kultura

Limanowski Dom Kultury zaprasza na warsztaty wakacyjne

W lipcu i sierpniu w Limanowskim Domu Kultury odbywać będą się warsztaty wakacyjne. Na dzieci oraz młodzież czeka masa wrażeń. Zapisy do poszczególnych grup zajęciowych przyjmowane są w sekretariacie LDK przy ul. Bronisława Czecha 4 lub telefonicznie pod nr 18 261 04 70 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-15:00.

Ilość miejsc w grupach jest ograniczona. Podczas zapisów w pierwszej kolejności liczy się kolejność zgłoszeń, a następnie dokonanie wpłaty za zajęcia na podany poniżej numer konta bankowego. Ostatecznym warunkiem udziału w warsztatach jest opłacenie uczestnictwa. Nie spełnienie powyższych warunków skutkuje skreśleniem z listy.

Zapisy i płatność za warsztaty odbywać się będzie w terminie od 14 do 25 czerwca 2021 roku.

ZAŁAP SIĘ!

WARSZTATY CERAMICZNE

Zapraszamy wszystkich pragnących doskonalić swoje umiejętności pracy z gliną lub realizować pod okiem specjalistów swoje autorskie projekty na ciekawych warsztatach ceramicznych w Limanowskim Domu Kultury.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia, wypał prac, szkliwienie.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 8 lat.

Terminy warsztatów:

 • grupa I: 5, 12, 19, 26 lipca w godzinach 10:00-12:00
 • grupa II: 2, 9, 16, 23 sierpnia w godzinach 10:00-12:00

Koszt uczestnictwa w 4 spotkaniach wynosi: 135,00 zł.

Warsztaty poprowadzi Monika Pychyrek z Pracowni Artami. Więcej informacji o pracowni można znaleźć na stronie: http://www.artami.pl

WARSZTATY WOKALNE

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w tygodniowym cyklu spotkań umuzykalniających, na których dzieci odkrywać będą nie tylko różne oblicza muzyki, ale poprzez zabawy i ćwiczenia poznawać podstawowe terminy muzyczne. Dla każdego przygotowaliśmy inny program:

 • dla najmłodszych w wieku do 8 lat przygotowaliśmy cykl zajęć umuzykalniających wraz z elementami rytmiki;
 • grupa średnia od 9 do 14 lat pozna zasady muzyki, odbędzie lekcje nauki śpiewu w grupie i indywidualnie, pozna elementy kształcenia słuchu, dowie się czym jest praca na scenie, praca z mikrofonem oraz praca z akompaniatorem;
 • grupa najstarsza powyżej 14 roku życia pozna terminologię muzyczną, zrealizuje zajęcia ze śpiewu w grupie i indywidualnie, kształcenie słuchu dla wokalistów, pozna podstawy kompozycji i aranżacji, dowie się czym jest komunikacja z akompaniatorem, nie zabraknie pracy ze stacją loopującą, pracy na scenie, sztuki performansu czy pracy z mikrofonem.

Terminy cyklów:

 • grupa I: 5 – 10 lipca
 • grupa II: 2 – 8 sierpnia

Harmonogram zajęć:

 • grupa najmłodsza: godz. 10:00-10:55
 • grupa starsza: godz. 11:00-12:30
 • grupa najstarsza: godz. 13:00-14:30

Uczestnicy zajęć biorą dodatkowo udział w nagraniu profesjonalnego teledysku w różnych miejscach Limanowej.

Każdy cykl kończą koncerty podsumowujące, które zaplanowane są na 10 lipca oraz 8 sierpnia.

Każdy uczestnik otrzymuje profesjonalnie zdjęcia!

Koszt udziału w zajęciach wynosi: 150,00 zł.

Zajęcia poprowadzi Agata Kuliś – młoda wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Stypendystka prestiżowej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music, która na swoim koncie ma też stypendium Włoskiego Instytutu Kultury w Rzymie i we Florencji. Przez lata współpracowała z krakowskimi festiwalami, tamtejszą operą oraz filharmonią. Laureatka m.in. European Scholarship / Berklee College of Music (2013), Berklee International Grant (2014) i Nagrody Słuchaczy Radia Rampa w Nowym Jorku (2015). Koncertuje regularnie w Polsce, w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Jej debiutancki album „Come a little closer” jest połączeniem różnych klasycznych brzmień gatunku smooth jazz / R&B. Agaty Kuliś posłuchać można na kanale YT: http://www.youtube.com/channel/UCDbW9vQYy_SmH-iO4HbgHLQ

Akompaniatorem w trakcie warsztatów będzie Konrad Ligas – wychowanek Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie akordeonu prof. Janusza Patera. Przez ostatnie lata zdobywał swoje doświadczenie muzyczne biorąc udział w rozmaitych projektach muzycznych grając m.in. z Januszem Muniakiem, Wojciechem Groborzem, Roby Lakatosem, Francesco Buzurro. Jest pomysłodawcą i producentem płyty Konrad Ligas Gypsy utrzymanej w konwencji jazz manouche.

WARSZTATY PLASTYCZNE

Wszystkie dzieci zapraszamy na warsztaty obejmujące programem szczególnie pracę z wyobraźni, w trakcie których nauczą sprawnego posługiwania się różnorodnymi technikami malarskimi i rysunkowymi oraz zapanowania nad kompozycją. Dzieci wykonają prace przestrzenne, rzeźby i modelunki. Podejmą się różnorodnych tematów kształcących od podstaw, rozwijających warsztat oraz wrażliwość plastyczną. Poznają czym jest wyczucie koloru i kompozycji, a co najważniejsze, spróbują znaleźć sposób na przelanie myśli i emocji na papier.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat.

Harmonogram:

 • grupa I: wtorek – 06, 13 lipca; środa – 07, 14 lipca godz. 10:00-12:00
 • grupa II: wtorek – 03, 10 sierpnia; środa – 04, 11 sierpnia godz. 10:00-12:00
 • grupa III: wtorek – 17, 24 sierpnia; środa – 18, 25 sierpnia godz. 10:00-12:00

Warsztaty poprowadzi Zofia Ślezak – instruktor plastyk LDK.

Koszt uczestnictwa w 4 spotkaniach warsztatowych wynosi: 40,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

PLENER ARTYSTYCZNY

Miłośników rysunku, malarstwa, plastyki zapraszamy do twórczego spędzenia letnich wakacji  w plenerze artystycznym. W programie rysunek z natury i różne techniki plastyczne. Gwarantujemy twórczy wypoczynek na łonie natury, możliwość obserwacji zmienności natury, wzbogacenie warsztatu malarsko – rysunkowego. Zajęcia dedykowane dzieciom od 8 do 14 lat.

Harmonogram:

 • grupa I: 9, 16 lipca godz. 10:00-12:00
 • grupa II: 6, 13 sierpnia godz. 10:00-12:00
 • grupa III: 20, 27 sierpnia godz. 10:00-12:00

Warsztaty poprowadzi: Zofia Ślezak – instruktor plastyk LDK.

Koszt uczestnictwa w 2 spotkaniach plenerowych wynosi: 40,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów!

WARSZTATY FILMOWE

Zapraszamy do udziału w warsztatach filmowych, w trakcie których zarówno teoretycznie, jak i praktycznie dzieci i młodzież zgłębiać będą tajniki tworzenia filmu z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetlenia. Pod okiem zawodowych filmowców poznają proces powstawania filmu.

Wykorzystując własne pomysły napiszą pierwsze scenariusze, wspólnie stworzą krótkie sceny filmowe dotyczące np. lokalnego życia w Limanowej, łącząc w ten sposób naukę podstaw warsztatu filmowego z integracją środowiskową, edukacją oraz rozwijaniem wiedzy i umiejętności. Poczynając od obsługi filmowej kamery cyfrowej poprzez standardy zapisu obrazu i dźwięku, czynności reżyserskie, operatorskie i montażowe, poznają wszystkie etapy powstawania filmu oraz rolę człowieka przed i za kamerą. Na planie przyswoją sobie podstawowe terminy filmowe, poznają jednostki budowy filmu i zasady prowadzenia narracji filmowej, dowiedzą się jak duże znaczenie ma kompozycja kadru i obrazu ruchomego. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 7 do12 lat i od 13 do 17 lat.

Harmonogram:

 • grupa I młodsza: 2, 9, 16, 23 sierpnia godz. 12:00-13:30
 • grupa II starsza: 2, 9, 16, 23 sierpnia godz. 13:30-15:00

Koszt uczestnictwa w 4 spotkaniach filmowych wynosi: 135,00 zł.

Warsztaty poprowadzi FIRMA BETI & BOBAS, która oprócz działalności muzycznej zajmuje się również kręceniem klipów oraz reklam video. Więcej informacji o prowadzących można znaleźć na stronie internetowej: http://betibobass.pl/o_firmie

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Dla pasjonatów fotografii, amatorów i nie tylko mamy niepowtarzalna okazję na udział w warsztatach fotograficznych. Zajęcia składać się będą z części teoretycznej oraz praktycznej w terenie, będzie okazja do uzyskania odpowiedzi jak kreatywnie zastosować aparat, obiektywy i akcesoria fotograficzne, będą rozmowy z prowadzącym, wskazówki dotyczące fotografii przyrody i nie tylko. Na potrzeby omówienia fotografii studyjnej stworzymy mini studio, popracujemy również nad obróbka zdjęć. Zajęcia dedykowane są dzieciom młodszym w wieku od 7 do 12 lat oraz starszym od 13 do 17 lat.

Harmonogram:

 • grupa I młodsza: 8, 15, 22, 29 lipca godz. 12:00-14:00
 • grupa II starsza: 9, 16, 23, 30 lipca godz. 12:00-14:00
 • grupa III młodsza: 5, 12, 19, 26 sierpnia godz. 12:00-14:00
 • grupa IV starsza:6, 13, 20, 27 sierpnia godz. 12:00-14:00

Uczestnikom wystarczy własny telefon!

Koszt uczestnictwa w 4 spotkaniach fotograficznych wynosi: 100,00 zł.

Warsztaty poprowadzi Michał Wojtas, właściciel profesjonalnego studia fotograficznego Fotopola. Więcej o studiu można znaleźć na stronie internetowej: http://www.fotopola.pl

WARSZTATY TAŃCA NOWOCZESNEGO DLA DZIECI

Wszystkie dzieci małe i duże lubiące taniec, gimnastykę i ruch zapraszamy do aktywnego spędzenia wakacyjnego czasu na warsztatach tańca nowoczesnego będącego wybuchową mieszanką różnych stylów tanecznych. Nasza instruktorka zadba by każdy tancerz poprzez zapoznanie się z różnorodnymi technikami i pokazaniem ich odmian mógł wyrazić siebie i swoje umiejętności. Będziemy kształtować poczucie rytmu, nauczymy jak poczuć i kontrolować własne ciało, poprawimy kondycję ruchową. Poprzez zajęcia pomożemy przełamywać wszelkie bariery, dostarczymy naszym dzieciom mnóstwo radości i pozytywnej energii. Jednym słowem w choreografiach tworzonych do najpopularniejszych utworów zapewnimy wszechstronny rozwój umiejętności, wzbogacając również taneczny warsztat. Mamy nadzieję, że w niejednym uczestniku zaszczepimy bakcyla tanecznego!

Zajęcia skierowane są do 2 grup wiekowych:

 • dzieci od 7 do 9 lat
 • dzieci od 10 do 12 lat

Harmonogram:

 • grupa I młodsza: 7, 14, 21, 28 lipca godz. 12:00-13:00
 • grupa II starsza: 7, 14, 21, 28 lipca godz. 13:00-14:00
 • grupa III młodsza: 4, 11, 18, 25 sierpnia godz. 12:00-13:00
 • grupa IV starsza: 4, 11, 18, 25 sierpnia godz. 13:00-14:00

Koszt 4 zajęć tańca nowoczesnego dla dzieci wynosi: 30,00 zł.

Warsztaty poprowadzi Pani Paulina Zapała nauczyciel tańca i języka hiszpańskiego, założycielka szkoły tańca Bailando.

WARSZTATY KREATYWNE

Zapraszamy na niezwykle ciekawy zestaw warsztatów kreatywnych. W trakcie zajęć:

 • stworzymy pachnące, kolorowe mydełko według własnego pomysłu,
 • stworzymy świece żelowe zgłębiając historię światła,
 • pokażemy jak projektować, tworzyć konstrukcje płaskie i przestrzenne, wykorzystując do tego specjalne długopisy 3Doodler Start umożliwiające rysowanie w przestrzeni druku 3D,
 • poznamy tajniki dobrych proporcji, łączenia odpowiednich atestowanych produktów, aby otrzymać super rozciągliwego i kolorowego slima.

Aktywnie uczestniczyć będziemy w ciekawych doświadczeniach, pozwalających wykazać się kreatywnością i swobodą w działaniu. Uczestnicy będą mogli uwolnić swoją wyobraźnię i zrealizować swoje projekty w czasie rzeczywistym. Będziemy ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną i koncentrację, małą motorykę oraz koordynację oko – ręka, będziemy wykazywać się zręcznością i precyzją. Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku od 6 lat.

Harmonogram:

 • grupa I: 14 lipca godz. 12:00-15:00 – w programie: warsztaty mydlarskie, zabawa, osika
 • grupa II: 21 lipca godz. 12:00-15:00 – w programie: druk 3D, zabawa, slime
 • grupa III: 28 lipca godz. 12:00-15:00 – w programie: warsztaty świec żelowych, zabawa, sensoplastyka.

Koszt 1 zajęć wynosi: 90,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów!

Zajęcia poprowadzi dwóch instruktorów z firmy Warsztaty i Animacje Ciotki Klotki Anna Stach. Więcej wiadomości o firmie na stronie internetowej: http://www.ciotkiklotki.com.pl

Zapraszamy!

RĘKODZIEŁO LUDOWE

Limanowskie Seniorki działające przy Limanowskim Domu Kultury serdecznie zapraszają dzieci w wieku od 8 do 12 lat do udziału w warsztatach bibułkarskich, w trakcie których wspólnie stworzone zostaną tradycyjne wianki i bukiety z kwiatów i ziół leczniczych. Dzieci poznają symbolikę i znaczenie wykonywanych wianków, będą miały również możliwość bliższego poznania siebie, wymiany doświadczeń i umiejętności i co najważniejsze nawiążą się relacje międzypokoleniowe.

Harmonogram:

 • grupa I: 8, 15, 22, 29 lipca godz. 10:00-12:00
 • grupa II: 5, 12, 19, 26 sierpnia godz. 10:00-12:00

Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów!

Zajęcia bezpłatne!

WARSZTATY ŻYWA PRACOWNIA

W ramach spotkań pod okiem instruktorów – rzemieślników, artystów i twórców związanych ze Szlakiem Tradycyjnego Rzemiosła poznawać będziemy różnorodne dziedziny dawnego i współczesnego rzemiosła i sztuki, takie jak: plecionkarstwo, stolarstwo i zabawkarstwo. Zajęcia dedykowane są dla dzieci od lat 8.

Harmonogram:

 • grupa I: 27 lipca godz. 10:00-12:00 – w programie: stolarstwo
 • grupa II: 10 sierpnia godz. 10:00-12:00 – w programie: plecionkarstwo
 • grupa III: 24 sierpnia godz. 10:00-12:00 – w programie: zabawkarstwo

Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów!

Koszt 1 zajęć wynosi: 45,00 zł.

Warsztaty poprowadzą Magdalena Żyłka i Adam Wrona, którzy od prawie 10 lat, działając na styku rzemiosła, dizajnu, architektury i miejskiego ogrodnictwa, tworzą w Krakowie przestrzeń do współdziałania specjalistów, wolontariuszy, lokalnej społeczności i osób doświadczających wykluczenia społecznego. Więcej na stronie internetowej: http://zywapracownia.pl

 

Zajęcia realizowane będą w siedzibie Organizatora.

Numer konta bankowego LDK: 55 8804 0000 0000 0024 5906 0001

Ostatecznym warunkiem udziału w warsztatach jest opłacenie uczestnictwa.

Ze względu na panującą sytuację prosimy o nie przybywanie na zajęcia wcześniej, tylko na konkretnie podane godziny i odbieranie dzieci zaraz po skończonych warsztatach.

 

Wróć do góry