Deklaracja dostępności
Kultura

”Czas na folklor” – warsztaty taneczne w LDK w ramach unijnego programu Erasmus+

Limanowski Dom Kultury gości uczestników warsztatów tanecznych z programu unijnego Erasmus+. Projekt pt. „Czas na folklor” zawiera cykl warsztatów teoretycznych i praktycznych z zakresu tańców ludowych narodowych polskich i regionu sądeckiego oraz ukraińskich jak i przygotowanie spektaklu tanecznego, który będzie wystawiony dla publiczności. W programie warsztatów przewidziane są również zajęcia z udziałem lokalnej młodzieży i społeczności, które przybliżą zarówno folklor rodzimy, jak i ukraiński.

Pierwsze spotkanie połączone z powitaniem uczestników warsztatów  miało miejsce 29 czerwca. Goście spędzą w mieście Limanowa 16 dni. Na najbliższe dni pobytu zaplanowane zostały m.in. zajęcia tańca ludowego gdzie młodzież z Sanoka i Połtavy wraz z lokalną młodzieżą weźmie udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów-pedagogów największych polskich zespołów tańca ludowego tj. Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, „Śląsk” i „Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego”.

W przyszłym tygodniu odbędzie się otwarty dzień taneczny w trakcie którego uczestnicy projektu oraz lokalna młodzież będą mieć okazję uczestnictwa w zajęciach takich jak: balet, akrobatyka, fitness ludowy, które poprowadzi instruktorka „Slavica Dance” oraz instruktorzy organizacji biorący udział w projekcie.

Na zakończenie pobytu odbędzie się uroczysty koncert pokazujący fragmenty wszystkich polskich tańców narodowych, a także regionalnych z Polski i Ukrainy w wykonaniu Miłośników Zespołu Tańca Ludowego „SANOK” Sanockiego Domu Kultury, Stowarzyszenia NGO WHITE ROTUNDE z Poltavy wraz z zaproszonymi gośćmi z Zespołu Regionalnego „PREHYBIANIE”.

Chętnych do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach zaprasza Limanowski Dom Kultury.

 

Wróć do góry