Turystyka i Sport

24 medale dla zawodników Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate na III Pucharze Beskidów w Bielsku Białej

30 zawodników Limanowskiego Klub Kyokushin Karate w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin – III Puchar Beskidów, który odbył się 12 czerwca br. w Bielsku Białej. Limanowskim karatekom udało się wywalczyć 24 medale.

Turniej został zorganizowany przez Bielski Klub Kyokushin Karate na czele z shihan Sławomirem Dubielem, a zgromadził 198 zawodników z 16 klubów.

Wśród grona medalistów z Limanowskiego Klub Kyokushin Karate znaleźli się:

KUMITE

1 miejsce: Tymoteusz Halota, Tomasz Stanisz, Szymon Dyrek, Wiktoria Nowak, Alan Pękala.

2 miejsce: Kacper Jurek, Aleksandra Szczypka, Antoni Wójcik, Anna Kolejarzyk

3 miejsce: Kajetan Smoleń, Antoni Twaróg, Tymoteusz Przechrzta, Dawid Bujak, Jakub Wiewiórski, Brajan Bulanda, Sara Bulanda, Wiktor Siedlarz, Patrycja Michura, Dominik Sara, Nikola Smorońska, Alicja Kądziołka

KATA:

3 miejsce: Szymon Dyrek, Jagoda Zelek, Alicja Kądziołka.

Z zawodnikami na zawodach przebywali: shihan Zbigniew Goliński 5 dan, sensei Zbigniew Gągola 3 dan (sędzia zawodów), sensei Tadeusz Dyrek 1 dan (kierownik ekipy) oraz sensei Justyna Woźniak 1 dan (kierownik ekipy), sensei Mateusz Puch 1 dan (sędzia zawodów), sempai Marek Bieda oraz sempai Mateusz Pławecki (sędziowie), a także licznie zebrani rodzice.

Komentarz limanowskiego klubu:

Powoli rozkręcamy się i wracamy do normalności – to nasz 3 start w ostatnim czasie. Występ w Bielsku Białej był dla nas niezwykle udany. Wystawiliśmy 30 zawodników, którzy zdobyli łącznie 24 medale w kata oraz kumite. Koniec końców w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 3 miejsce. Nasz team miał 4 sędziów, 2 kierowników ekipy. Na hali byli również rodzice zawodników, którzy mocno dopingowali swoje pociechy. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, pokazali hart ducha i chęć do walki. Gratulacje dla medalistów, gratulacje dla startujących!

Przy okazji chcemy gorącą podziękować firmie N.O.W.I. Sp. z o.o. Sp. k. za bezinteresowne wsparcie i pomoc, na którą zawsze możemy liczyć, a także Miastu Limanowa na czele z panem Burmistrzem Władysławem Bieda. Na wielkie uznanie zasługuje również firma FHU Traktor-Serwis dzięki, której zawodnicy z rodzicami, trenerzy, sędziowie mieli zapewniony przejazd autokarem na turniej do Bielska Białej. Dziękujemy również pani mgr Kazimierze Zięba za udostępnienie sal do treningów w ZSP nr 1 oraz panu mgr Albertowi Golonka za udostępnienie sali do treningów w ZSP nr 4 w Limanowej. Jeszcze raz dziękujemy!

/www.karate.limanowa.pl/