Deklaracja dostępności
Kultura

Koncert zainauguruje działalność Chóru „LimaNovum” przy Limanowskim Domu Kultury

W niedzielę 27 czerwca br. o godzinie 18:00 na scenie Limanowskiego Domu Kultury rozpocznie się koncert Chóru LimaNovum, który oficjalnie  zainauguruje działalność nowego zespołu artystycznego działającego przy LDK.
Chór pod dyrekcją Ivana Vrublevkyiego przygotował ciekawy repertuar. W programie znajdą się utwory sakralne i świeckie: P. Czesnokowa, N. Kiedrova, P. Jańczaka, F. Albertiego, J. Świdra, J. Maklakiewicza, C. Lawry’ego, J. Krutula. Zostanie również zaprezentowany po raz pierwszy utwór, który powstał na ten koncert. Autorem opracowania jest dyrygent Chóru LimaNovum Ivan Vrublevskyi kompozytor i wokalista.
W czasie koncertu wraz z chórem, gościnnie  wystąpi limanowianka Jadwiga Postrożna, solistka Opery Wrocławskiej.
To wydarzenie muzyczne na rozpoczęcie lata, otwiera oficjalnie działalność młodego i ambitnego zespołu, który w planach ma koncerty w kraju i za granicą.
Koncert patronatem medialnym objęli : Radio RDN Nowy Sącz, portal limanowa.in, a także telewizja internetowa TV28.
Wstęp na koncert jest bezpłatny. Będzie można złożyć po koncercie dobrowolne datki na działalność Chóru LimaNovum

LimaNovum – chór mieszany, działający przy Limanowskim Domu Kultury. Powstał w 2021 roku i jest prowadzony pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego. Zespół składa się z osób, których poza pasją do śpiewu, połączyła również przyjaźń oraz niesamowite pragnienie tworzenia piękna. Pierwszy, krótki występ chóru odbył się przy okazji nagrania trzech utworów patriotycznych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chór ma ambitne plany koncertowe w kraju i za granicą, jednocześnie poszukując nowych członków, którzy chcą dzielić się swoją pasją do śpiewu.

Ivan Vrublevskyi – dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia z dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. A. Nieżdanowej w Odessie na Ukrainie oraz studia z wokalistyki na Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Także skończył kurs kompozycji pod kierunkiem prof. K. Cepkolenko i dr  J. Gomelskiej. Jest uczestnikiem i laureatem międzynarodowych konkursów i festiwali. W 2015 r. założył męski kwartet z którym koncertował w Europie (Niemcy, Dania, Francja i Szwajcaria).W 2016 r. utworzył chór młodzieżowy w Odessie, z którym wykonywał własne utwory. Od 2017r.pełni funkcję asystenta dyrygenta chóru Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz dyrygenta Krakowskiego Chóru Męskiego UPJPII. Od 2020 r. Jest dyrygentem chóru Canticum Amicorum przy fundacji in Canto. Od 2021 r. – dyrygentem chóru LimaNovum przy Limanowskim Domu Kultury. Jako asystent dyrygenta i chórzysta współpracował z Operą Odeską, Filharmonią Odeską i Filharmonią Charkowską. Jest autorem wielu utworów chóralnych, wokalnych oraz instrumentalnych, które wielokrotnie były wykonywane na Ukrainie, w Polsce oraz innych krajach.
Wróć do góry