Deklaracja dostępności
Kultura

Wędrowanie Migrowanie – Teatr Migro na limanowskim rynku

Limanowski Dom Kultury oraz krakowski Teatr Migro zapraszają na limanowski rynek w dniu 23 maja (niedziela), gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach tańców romskich oraz obejrzeć dwa spektakle „Ławka” i „Drom – ścieżkami Romów”.

Wydarzenie będzie mieć miejsce 23 maja (niedziela) na płycie limanowskiego rynku i rozpocznie się warsztatami o godz. 15:00. W warsztatach będzie mógł wziąć udział każdy kto w tym dniu przyjdzie na limanowski rynek.

Po warsztatach, o godz. 16:00 obejrzymy pierwszy spektakl „Ławka”, który poprzez połączenie teatru ruchu z tańcem współczesnym, opowiada o relacjach międzyludzkich z przymrużeniem oka. Tytułowa ławka symbolizuje miejsca przypadkowych spotkań, często niechcianych, które możemy obserwować na każdym kroku: w autobusie, tramwaju, pociągu czy restauracji. Celem spektaklu jest ukazanie niepozornych pojedynków, małych bitew, które toczymy każdego dnia: o lepszy widok przy oknie, o stolik w strefie dla niepalących, czy o upragnione miejsce w pociągu blisko przejścia. Sytuacje, które możemy oglądać codziennie w przestrzeni publicznej, były punktem wyjść do stworzenia zabawnej historii o spotkaniu dwóch obcych sobie osób … na ławce w parku. Początkowy dyskomfort spowodowany obecnością niechcianego “sąsiada”, ukradkowe spojrzenia i wzajemna niechęć przekształcają się w coraz bardziej absurdalne rozwiązania, które doprowadzają do nieoczekiwanego finału.

O godz. 17:00 aktorzy Teatru Migro przedstawią drugi spektakl „DROM – ścieżkami Romów”, będący poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

Serdecznie zapraszamy!

WSTĘP WOLNY!

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Wróć do góry