Deklaracja dostępności
Kultura

Twórczy Dzień Dziecka w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej – zapisy na warsztaty

Muzealnicy zapraszają na Twórczy Dzień Dziecka z Irrlichtem i uprzejmie informują oraz przypominają, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (max. 6 osób w każdej grupie) konieczne są zapisy na każde spotkanie.

Zapisy będą przyjmowane od  28.05. do 03.06. pod nr tel. 18 3372 042 lub osobiście w biurze Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, ul. Józefa Marka 13 w Limanowej.

Grupy warsztatowe organizowane w dniu 04.06.2021r. (piątek) w siedzibie Muzeum w Dworze Marsów:

9.00-12.00 – I grupa – warsztaty tworzenia domowego teatru „Nowe przygody Irrlichta”

12.30-14.00 – II grupa – warsztaty kaligraficzne  „Patyk i stalówka pracują w ogrodzie”

14.30-17.30 – III grupa – warsztaty tworzenia domowego teatru „Nowe przygody Irrlichta”

 

Nowe przygody Błędnego Ognika – stwórz je sam

„Ale nasz Ognik już nie słuchał, ponieważ przyciskając do siebie mocno Księgę Prawa Magdeburskiego, myślami był już w swojej muzealnej bibliotece w Limanowej, wśród pachnących kurzem ksiąg, strzelistych regałów, czując smak herbaty z cytryną…Koniec” Pytanie czy to jest już na pewno koniec wędrówek, fantastycznych spotkań i tajemniczych wydarzeń? W trakcie Twórczego Dnia Dziecka z Irrlichtem w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej 4 czerwca (piątek) może uda się odnaleźć odpowiedź.

Dotychczasowe przygody Irrlichta cieszyły się dużą popularnością. Jego perypetie związane z kradzieżą Księgi Prawa Magdeburskiego i starcie z południcą Damroką zyskały liczne grono literackich sympatyków wśród dzieci, ale też pośród dorosłych. Ale powrót do Limanowej nie oznaczał końca przygód Błędnego Ognika. Czas by zmierzył się z nowymi wyzwaniami i spotkał nowych przyjaciół. Muzealnicy zapraszają dzieci z bogatą wyobraźnią by pomogły opowiedzieć dalsze losy ulubionego bohatera. Jednak literatura to nie tylko powieść ale również teatr, ożywiający wszystkie zapisane słowa. Każdy będzie mógł się wcielić w scenografa, reżysera, rekwizytora czy kreatora i choreografa kukiełek. Świat jest teatrem gdzie wszystko jest grą wyobraźni.

Warsztatowy dzień w limanowskim muzeum będzie też szansą dla sprawdzenia swoich sił w sztuce kaligrafii. Odważni będą mogli testować narzędzia kaligraficzne, tworzyć  zwierzęta i kwiaty za pomocą szerokiego lipowego patyka, stalówki, gęsiego pióra, trzcinki i tego co dostarczy natura. Będzie zabawa z gotyckim alfabetem i kolorowymi atramentami, a inspiracji dostarczą prace autorstwa Andrew Fox’a.

 

Tekst i plakat: Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej

Wróć do góry