Deklaracja dostępności
O mieście

Dzień Dziecka w Limanowskim Domu Kultury

W niedzielne popołudnie 30 maja najmłodsi uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich  z okazji Dnia Dziecka. Pomimo iż pogoda nie pozwoliła zorganizować wydarzenia jak to wcześniej planowano na placu przed LDK, to zabawa była wspaniała a radości i uśmiechów nie brakowało.

Wspólne świętowanie Dnia Dziecka rozpoczął występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola „U cioci Agatki” z Tymbarku, gdzie podopieczni tej placówki zaprezentowali się zarówno tanecznie jak i muzycznie, a potwierdzeniem ich talentu były gromkie brawa jakie najmłodsi otrzymali od zgromadzonej publiczności.

Niebywałe emocje oraz wielką dawkę śmiechu sprawili dzieciom aktorzy z Teatru Nowego z Nowego Sącza, przedstawiając na scenie spektakl „Czerwony Kapturek”.

Zgromadzone na sali widowiskowej  dzieci do wspólnej zabawy zachęcił duet Beti & Bobass, a zaprezentowany przez muzyków repertuar sprawił, że wraz z pociechami piosenki śpiewali także rodzice.

W przerwach między przedstawieniami z programem animacyjnym występowali animatorzy ART CINEMA – były konkursy, śpiew, zabawa i taniec, a Kubuś Puchatek wraz z Tygryskiem okazali się wspaniałymi modelami co rusz pozując do pamiątkowych zdjęć, jakie dzieci chciały sobie wykonać z bajkowymi bohaterami.

Oprócz spektakli i koncertu na scenie można było porozmawiać z Ekodoradcą i zagrać w grę edukacyjną, zapoznać się ze sprzętem krótkofalarskim o czym opowiadali członkowie Radioklubu Beskid, zobaczyć piękne ozdoby z bibuły w wykonaniu seniorek z pracowni Stanisławy Oleksy, gdzie na okoliczność Dnia Dziecka panie dekorowały także najmłodszych specjalnie wykonanymi dla nich kolorowymi kotylionami. Można było również porozmawiać z lektorami szkoły językowej McGregor, gdzie na najmłodszych czekał chętny do wspólnych fotografii miś Teddy.

Przed budynkiem Limanowskiego Domu Kultury zaparkowały wozy strażackie z OSP Limanowa i OSP Łososina Górna, karetka z Centrum Szkoleń Ratowniczych oraz sprzęt wodny z Sądeckiego WOPR. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się ze sprzętem ratowniczym oraz zdobyć informacje dotyczące pracy ratowników i strażaków.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę, a z okazji Ich święta raz jeszcze składamy życzenia !

Podziękowania kierujemy do partnerów, a także sponsorów wydarzenia którymi byli:
– Firma Tymbark,
– sklep Plastuś
– sklep Sportowy GOL
– sklep Bobas
– sklep Kajet
– sklep Kasztanek

Galeria

Pliki do pobrania

Wróć do góry